Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan éljük túl a hatalmi...

Hogyan éljük túl a hatalmi játszmát az egyetemen?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 13:20
1 2 3
 11/21 Saavedro ***** válasza:
100%

Milyen jó, hogy nálunk, a PTE-n nincs ilyen. Tanulunk, oszt jóság van.


3. szemeszter / II.csoport

2015. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi :) Tényleg, igazán jól esett az együttérzés! :)) Elsőben és még is hagytam magam kihasználni...Én őszintén segíteni akartam a csoporttársaimnak, mert úgy gondoltam, egy csapat vagyunk, és nem egymást ellenségei. Kevés az orvos, nem értem, mi értelme lenne versengeni, hiszen úgyis más-más szakterületen fogunk valószínűleg dolgozni, nincs értelme. Ráadásul tudom, milyen nehéz bejutni, és milyen nehéz benn maradni (sokkal nehezebb), így én tisztelettel bántam másokkal, egyenrangúan. De sajnos ez nem így van. A jóindulattal sokan visszaélnek, és már csak a játszma öröme és a felsőbbrendűség kiharcolása végett is szeretnek lenézni másokat. Nehéz ez így. De látni kellett. Olyan már ez egy kicsit, mint egy munkahely, ahol csak kevés igazi barátod lehet, mert mindenki a jövőjét, a karrierjét helyezi előtérbe, és főleg: saját magát.


Van nekem is egy énem, aki ha mérges, legszívesebben mindenkit eltaposna, de akkor elmegyek futni vagy valami. És tudom, hogy én nem ez vagyok igazán, úgyis megbánnám. Ha tehetek, egy kutyát se ütök el az úton, hanem lelassítok és rádudálok. Pedig sokan tudom, nem törődnének vele, még egy nyuszival sem. Mert mennyiből tart elütni...És sokan kegyetlenek orvosin, ami nagyon meglepett, mert én azt hittem, mások is gyógyítani akarnak. De a valóság az, hogy az emberek 80%-a csak a pénzért lesz orvos. És akkor még optimista voltam.


Remélem, tényleg jobb lesz. Vannak barátaim, de sokkal többre számítottam. Így is jó, csak csalódtam. Még sok ilyen lesz az életben biztos :) De azért köszi az együttérzést!

2015. szept. 12. 08:47
 13/21 Saavedro ***** válasza:
78%

"De a valóság az, hogy az emberek 80%-a csak a pénzért lesz orvos"


Hihetetlenül keveset keres egy orvos :D ez valami vicc, azok az emberek úgy látszik burokban élnek.

2015. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ugyan :) Itt nagyon sokan vannak, akiknek a szülei orvosok, így rengeteg az ismerős, protekcióval felveszik őket magánklinikára vagy valami menő kórházba, esetleg elintézik, hogy egy magánorvos mellett lehessenek, majd saját praxist hozzanak létre. Ismerek több olyan diáktársamat, aki már pontosan tudja, kinél fog dolgozni...


Bár igaz, hogy hivatalosan egy átlagos kórházban keveset keres egy orvos, de ne legyünk naivak, s ne feledkezzünk meg a hálapénzről, amit jó és rossz orvos egyaránt kap (és fog is kapni még akkor is ha illegális), még a rendesebb féle is, mert a beteg adja :) Ezen kívül sok embernek van magánpraxisa az állása mellett.


Vannak, akik már külfölddel próbálkoznak...Így átlagban elmondhatni, hogy az olyan orvos, aki betegekkel dolgozik (tehát nem radiológus, patológus stb), és nem egy vidéki kis faluban ügyeletes, az nem fog éhen halni.

2015. szept. 12. 10:47
 15/21 Saavedro ***** válasza:
77%
Nem fog éhenhalni, de jól soha nem keres. A magánklinikai személyzetet meg ne tekintsük már normális orvosoknak, a szakmai felkészültségük SEMMIBEN sem jobb az átlagnál.
2015. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez durva.

Nálunk a két évfolyamelső (fej fej mellett vannak) segít mindenkinek, aki kéri, és nincs lenézve senki. Ha valaki UV-zik, vagy augusztusban vizsgázik, annak szurkolnak a többiek, és végül gratulálnak, ha megcsinálja. Sőt, van, hogy külön bemennek vele gyakorolni. Az úgymond "zsenik" meg egyáltalán nem lenézők. Sőt, van, hogy ők is kérdeznek valakitől, mert nem mindentudók ők sem. A csoportok szoktak egyetemen kívül is közös elfoglaltságot keresni.

PTE, harmadév.

2015. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező.


Gyógyszerészetin is ugyanez a helyzet , ráadásul "vidéken". Az a tapasztalatom , hogy megölik egymást , egy gyakorlati helyért , egy jobb jegyért , egy ösztöndíjért. Eltaposnak mindent és mindenkit , örülnek más kárának.

És ez tényleg így van , aki nem így gondolja , az naiv.

GYTK , harmadév

2015. szept. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen, ez sajnos így van. Köszi :)
2015. szept. 14. 11:04
 19/21 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Egyetértek veled, mert én is hasonlókat élek át (idén végzem decemberben), és az én sulimban is (mérnök szak) ölni tudnak a hallgatók egy jobb jegyért, vagy ösztöndíjért. Tavaly Szent István Ösztöndíjat, idén Köztársasági ösztöndíjat nyertem. Sajnos nálunk is az irigység miatt keresztbe tesznek a sikeres hallgatóknak és rosszindulatú pletykákat terjesztenek róluk.

2015. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 4


Vannak olyan helyek és egyetemek, ahol épp azokat az embereket nézik le, akik azt hiszik a sok pénztől, és márkás holmiktól szeretni valóak, miközben személyiségtelenek és bunkók.

Nálam süllyedt.

Én jól állok anyagilag, és általában sikerülnek a céljaim, amiket eltervezek, de mégsem tudnak kedvelni annyira azok, akik előtt személyiségileg nem tudok jól megnyilvánulni.

2016. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!