Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pest vagy Pécs? Kettő közül...

Pest vagy Pécs? Kettő közül egyik városban tanulok tovább, melyiket érdemes első helyen hagyni a sorrendben? Milyen egyetemen kívüli szórakozási/kikapcsolódási lehetőségek vannak? Főleg Pécs érdekelne, Pestről azért tudok sok mindent már.

Figyelt kérdés
Pest,Pécs,kérdés

2015. jún. 3. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Pesten több a szórakozási lehetőség, ha nem tanulni akarsz az egyetemen, hanem szórakozni.
2015. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pécs egy tipikus egyetemi város rengeteg fiatallal. Szórakozási lehetőség is van.
2015. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
89%

Szia! :) Pécsen tanulok 2 éve, ezért megpróbálok segíteni, remélem sikerül :)


Először is a sorrendet ne az adott szórakozási helyhez igazítsd. Sok barátom/szaktársam jött el Budapestről (főleg ELTE) Pécsre, mert állításuk szerint nagyon személytelen a hely, nincs kapcsolatuk az előadóval, nem figyelnek rájuk a nagy létszám miatt, és az "asztalra dobom, majd amelyik nem esik le nem bukik" módszert alkalmazzák, bár ne általánosítsunk, ez nem egyetemfüggő.


Pécs valóban egyetemváros, mindenhol egyetemisták nyüzsögnek. Szerintem gyönyörű és magával ragadó mediterrán hely (mintha nem is Mo.-on lennél:). Az itt élők nagyon büszkék városukra, amit teljes mértékben megértek! :) Pesttel ellentétben Pécsen van valódi Campus, hiszen nincsenek annyira szétszórva az egyetemi épületek a városban (részben azért, mert kisebb is). A TTK-BTK-ÁOK-Pollack Kara nagyon közel van egymáshoz, ezért is Egyetemváros a hely neve.

Az egyetemistáknak itt is rengeteg kedvezmények járnak (fesztiválok, pizzarendelés stb), olcsóbb az albérlet és a megélhetés Pesthez képest ["Taxi 900"(Ft)]. A kollégiumok most lettek felújítva 3-4 éve, nagyon szépek és tiszták, biztonságosak. Általában 2-3 személyes kolesszobák vannak, ezért pároknak is ideális.


Szórakozási és kikapcsolódási hely is rengeteg van, bár nyilván nem annyi, mint Pesten, de úgy gondolom, hogy ott sem járnád be azt a több ezer helyet, csak ami elérhető távolságban van. Itt annyi lehetőség van, hogy sose und meg az adott helyet, mert mindig van más :)


Nagyon szeretem az itteni hétköznapokat. Minden este tele van egyetemistákkal a város, minden este egy karnak van bulija (összesen 9 kar van). A kar bulihelyének közelében természetesen mindig van egy "törzshelyi" kocsma, ahol a szaktársaid alapoznak. Nagyon szeretem azt az érzést, hogy ha belépsz, olyan mintha hazatérnél! :D Ott vannak a barátaid, szaktársaid, seniorok... a család :D. Nincsenek ismeretlenek, nincsenek középiskolások, nincsenek helyi alkeszek. (nem tudom Pesten mi a helyzet ilyen szempontból).


A korsó sör 250 Ft :DDD Természetesen a Szalonról beszélünk, mert azt itt gyártják. Nem a legjobb minőség, de egyetemistaként olyan ortó piákkal fogsz találkozni, hogy összeteszed a kezed ezért :'D


Pécs javára még a biztonságosabb közlekedés is írható, ugyanis kevés helyek közül ez az egyik, ahol este is nyugodtan sétálok egyedül (Egyetemvárosban laktam csak eddig az egyetemem közelében).


Punnany Massif, Halott Pénz ... Pécsiek :3 Sokszor fellépnek és mondanom sem kell, hogy teljesen más a hangulat, mint akárhol máshol. Járai Márk néha fellelhető az ÁOK-n, a Punnany egyik tagjával is találkoztam már az egyik kolis "sörözős pikniknél".


Kirándulási hely is akad: Zsolnay Kulturális Negyed, TV-torony, ahonnan egész Pécset belátod (gyönyörű), Tettye, Mecsek, Tubes, Mecsextrém Park, Malomvölgyi Tó és Parkerdő, állatkert, színházak, múzeumok, Zsolnay porcelángyár, Barbakán, Székesegyház és természetesen a Széchenyi Tér (dzsámi) és még rengeteg más.


Egyetemi tevékenységnek számít (főleg a Természettudományi Karon) a Villányi és egyéb neves borpincészetek látogatása korlátlan italfogyasztás keretében (kb 1.000-1.500Ft-ért). Mondanom sem kell, hogy milyen a visszaút :D.


"Nyári idillhez is korhű a pécsi tenger, Orfű." - Fishing Fesztivál. Nincs is jobb, mint vizsgaidőszak után lezárni az egész évet a PTE-vel.


***


Remélem nem tértem el a tárgytól és tudtam segíteni! :) Igyekeztem nem elfogult lenni és reálisan látni a dolgokat, de eddig akiket lehívtam Pécsre mind imádták és bármikor visszajönnének :).

Ha van még kérdésed nyugodtan írd meg, szívesen válaszolok! A gólyatáborokat nem említettem, mert Karfüggő a helyszín.

Melyik karra illetve szakra jelentkeztél? :)

2015. jún. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nem fogom a válaszommal megkönnyíteni a kérdés eldöntését.

Én laktam itt is, ott is. Egyetemre is jártam. Lényegesen nem különbözik a kettő egymástól. Egyébként Pécs tényleg nagyon hangulatos. A PTE általánosságban véve a "legerősebbek" közt van nyilvántartva a felsőoktatási intézmények között. Nyilván itt is vannak erősebb és gyengébb karok. Lakhatás szempontjábó lényegesen kedvezőbb.

2015. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!! (Nem szórakozni akarok az egyetemen,csak a képzések minőségéről már néztem véleményeket:))
2015. jún. 7. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!