Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szülők hogy adhatnak "béna"...

Szülők hogy adhatnak "béna" neveket gyereküknek? Mit gondol pl egy olyan apa aki Jácint nevet ad a fiának? Nem gondolnak arra, hogy esetleg emiatt szétalázzák alsóbb iskolákban és tiszta depressziós gyerek lesz?

Figyelt kérdés

Most lehet mondani,hogy ez csak egy név,de sztem mindenki tudja,hogy kb 14-16 éves korig simán lovagolnak ilyenen a gyerekek

Ez csak egy példa,de lehetne sorolni még jó párat

Velem nem történt ilyen,csak a minap láttam egy jácint nevű férfit és elgondolkodtam

Miért nem adnak egyszerűen átlagos nevet?


2015. szept. 12. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert az tetszik nekik. Ami neked esetleg béna. A Jácinttal pl mi a baj?
2015. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sokáig abban a tudatban éltem, hogy a Jácint női név, mert csak naptárban láttam, majd mondták, hogy férfi név.
2015. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

> Jácint női név, mert csak naptárban láttam, majd mondták, hogy férfi név


Ebbe jól bele tudnak kapaszkodni a csúfolódók.

Nem árt többet gondolkozni, mielőtt nevet ad valaki a gyerekének.

2015. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az az ő bajuk.

Ismertem Etelét, akit lánynak hittek, meg Arielt is. Pedig ez csak szimpla műveltség, régi nevek ezek, csak nem megszokottak, Etele Attila változata, Ariel meg már a Bibliában is férfi volt, meg Shakespearenél is, Disney meg jól elcseszte...

2015. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:

Mi a baj a Jácinttal? Én sokáig teljesen azt hittem, hogy fiúnév, mert csak Juhász Jácint színészt ismertem (imádtam:)), és roppant mód meglepődtem, hogy anyám nőnemű főnökét Jácintnak hívják. Minden megszokás kérdése, nekem az volt fura, hogy nő is viseli ezt a nevet. :)

Mennyivel jobb fiúnak az Artemisz, aki úgy mellesleg a Hold és a vadászat szűz istenNŐje...? Még szerencse, hogy a gyerekek tudása idáig nem terjed, így talán nem csúfolták a suliban... :D

2015. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!