Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Döntenem kell, hol folytatom...

Döntenem kell, hol folytatom az életem: Budapesten, vagy Kolozsváron? Szerintetek melyiket érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Önkéntesként dolgozom Kolozsváron és új életet akarok kezdeni, kellene lakás és munka. Azt mondják, mindkét városban van egy csomó lehetőség és drágák a lakások. Pesten egy ismerős tud állást, de nem fix, a legtöbben lebeszélnek arról, hogy Pestre menjek, azt mondják, megszívnám, próbálkozzak inkább Kolozsváron, viszont egy szót se beszélek románul, ami eléggé megnehezíti a dolgomat. Van valaki, aki lehet, hogy segítene Kolozsváron elhelyezkedni (de az sem biztos), viszont a héten döntenem kell a dologról, ő pedig elutazott jövő hétig.

Gőzöm sincs, mit csináljak. Pesten, vagy Kolozsváron próbálkozzak? Szerintetek melyiket érdemes megpróbálnom?



2015. szept. 14. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ?
2015. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
28.
2015. szept. 15. 08:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Végzettséged?
2015. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a romanra sajnos szukseged lesz Kolozsvaron, szoval akkor Budapest.
2015. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Szociálpedagógus vagyok.
2015. szept. 15. 11:20
 6/10 anonim válasza:
58%
Kolozsváron valóban nehéz lesz elhelyezkedned román tudás hiányában szóval én is Bpt ajánlanám...vagy kezdj el.nyelvet tanulni.
2015. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kolozsváron a magyar nyelvű gimnáziumokban próbálkozhatsz. Nem tudom mennyire lesznek nyitottak, illetve, hogy van-e egyáltalán igény.

Sok sikert.

2015. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. szept. 15. 20:05
 9/10 anonim válasza:

Román nyelvtudás nélkül nem sok esélyed lehet Kolozsváron.


Próbáld meg Pestet mert az ideiglenes kezdetnek jó! Utána ha felköltözöl, meglátod,hogy mennyi munka mellett tudsz majd válogatni. Hidd el Pesten van munka csak keresni kell és az elején ne nagyon válogass. Tehát egy ilyen végzettséggel mekis munkát is vállalj el.


Sajnos a lakhatás mindenhol drága, de szerintem a munka Pesten több van.

2015. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2015. szept. 28. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!