Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol temetkeznek a Magyarország...

Hintalow kérdése:

Hol temetkeznek a Magyarországon élő ázsiaiak?

Figyelt kérdés
Ebben most semmi rasszizmus, és hátsó gondolat nincsen, már több ismerősömmel beszélgettünk ezen. És kíváncsi vagyok az itteni tapasztalatokra is. Kb 15-20 éve kezdtek betelepülni az országba, ennyi idő alatt már történt generációváltás. De soha nem láttam se én sem ismerősöm temetést, esetleg kínai nevű sírfeliratot sehol, mivel a legtöbbjük igen zárt közösségekben él, szerintetek mit csinálnak az elhunytaikkal?
2008. szept. 9. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hazaszállíttatják és ott temetik el, vagy itt temetik el csendben a házuk kertjében. Végülis ki tudja náluk mi a szokás...
2008. szept. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer régebben a Zsaru magazinban olvastam egy cikket, miszerint gyanakszanak arra, hogy néhány halottat a családtagok eltüntetnek, és a papírjaikkal mások jönnek be az országba!


Egyébként az ázsiaiak közismerten hosszú életűek, és nem az öregek kezdtek bevándorolni az országba!

Térjünk vissza erre úgy kb. 40 év múlva!

2008. szept. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem hamvasztják őket, ez lehet a szokás. vagy tényleg hazaviszik őket.
2008. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Egy ismerősömnek erről nagyon morbid a felfogása.Nem írom most itt le,a lényeg,hogy ezért nem jár kínai kajáldába..
2008. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem nagyon látni nálunk öreg kínaiakat.Nem hiszem,hogy mind otthon kuksolnának.Egyszerűen az utóbbi 10-15 évben főként fiatalabb generációk vándoroltak be hozzánk.Az általad feszegetett kérdés szerintem kb. 20 év múlva lesz először igazán aktuális.
2008. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Én külföldön élek és a tapasztalatom,hogy minden ebbe az orszàgba bevàndorolt idegen,halàlozàsa utàn hazaszàllitodik(ugy értem a testét hazaviszik egy temetkezési cég àltal)

nos aki kapott végleges magyar àllampolgàrsàgot(amit nem hiszek hogy olyan egyszerüen osztogatnak9

de azoknak van lehetöségük a magyarorszàgon valo temetéshez,hamvasztàshoz,de szerintem sincsenek még olyan nagyon hatalmas tömegben az idös àzsiaiak...........

az hogy az éttermi dolgokkal irtàk,nem igazàn venném komolyan,elöször is igencsak szigoru ellenörzések vannak az éttermekben,valoszinü nagy fény derült volna rà,a màsik meg làttam hogy csirkelàbat,békàt,tücsköt élö halat,csibe embriot,meg bika szemét tàlaljàk fel,de nem emberi maradvànyokat.Söt az àzsiaiak nem is az igazi nemzeti ételüket àruljak vilàgszerte,mivel nem lenne nagy üzlet,inkàbb a rizs a kacs,a különbözö szoszok ,meg a tésztàk a menök.

2008. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem élő ázsiaiak még Ázsiában sem temetkeznek :)
2008. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rendkívül mélyenszántó poén volt.
2008. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A külföldön élőnek:

Szép is lenne, ha egy országban csak a saját állampolgrai temetkezhetnének! Mindenki egyénileg intézi a rokona/ismerőse temetését, vagy hazaszállítását! Akiért meg nem jelentkeznek, azt Állam bácsi saját költségén temeti!

2008. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most hogy jön ez ide?

Tudod ha nincs pénz hazaszàllitatni,akkor is hazaszàllitjàk,ahogy mondod az àllambàcsipénzén.

Nekem egy ismerösöm halt meg 2 honapja,és nem volt hozzàtartozoja sehol,mégis hazaszàllititta az orszàg a sajàt hazàjàba.

Ezért van a betegbiztositàs,a sbalesetbiztositàs,meg mindenféle ado legalàbbis ezért is.

Nem tudom hogy hogy nézne ki,ha te egyiptomba meghalsz,senki nem tud rolad,téged meg ott àsnak el.

Hàt nem.Hazaszàllitanak a csalàd,vagy az àllam költségére

2008. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!