Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Irodalom fogalmazásban kéne...

Irodalom fogalmazásban kéne segíteni!?

Figyelt kérdés

Egy fogalmazást kell irni háziban, de nem tudom, mit írjak bele. Segítene valaki elkezdeni?

A vers: Ady Endre - Párisban járt az ősz

A feladat:

"Csak a lírai én tudja, hogy mit súghatott az Ősz. Írd meg az ő naplóbejegyzéseit erről a napról!"

(Mozaikos 8.-os munkafüzet 9.o. 5.feladat.)


Nem a fogalmazás kell, meg írom magamtól, de nem tudom elkezdeni. Mit irjak bele?

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. okt. 9. 16:45
 1/2 kultkong válasza:

Gondolom már nem aktuális, de ha legközelebb ilyen feladatot kapsz, az első dolgod legyen az hogy beírod a keresőbe a verset. Ott általában találsz információt a vers hátteréről. Pl [link]

itt a lábjegyzetben láthatod hogy a szent mihály útja melyik utat jelenti Párizsban, nyilván a naplóba is ez kerul, Ady feljegyzéseihez. Megtudhajuk hogy nyár van, csak a halál közelségét érzi [link]

1906 augusztusában Párizs Latin negyedének fõútján sétálgatva a halál közelségét érezte, közben kánikula volt. Ez az alap, ezt várják el ilyenkor, meg persze némi leírást ami a versben is volt, a többi amivel kiegészíted csak rizsa hogy meglegyen a fél-egy oldal.

2015. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Utólag is nagyon szépen köszönöm a választ!
2016. máj. 18. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!