Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a vélemény arról, hogy a...

Mi a vélemény arról, hogy a munka az ember élete?

Figyelt kérdés
Egy gyerek három éves korától a munkáért van, vagyis először óvodás aztán iskolás lesz, hogy legyen valami végzettsége és dolgozzon egész életében. Hatvan éves koráig dolgozik, ha megéri azt a kort. És igazából nem csinált semmit csak dolgozott reggeltől estig a létminimumért. Néha elmegy valahova kikapcsolódni, de vannak akik a világból semmit nem láttak, csak negyven évig a gépsor mellett álltak. Ennek így mi az értelme? Jó lehet, hogy él, de ez lenne az élet egy ember számára?
2010. márc. 16. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

A tanulás az egyetem előtt nem a munkáért van, hanem hogy teljes életet élhess. Egyetemen is valószínűleg olyat tanulsz, amit szeretnél, amit szívesen csinálnál később.


Amúgy nem értelek. Szerinted az a jobb, ha valaki nem él hasznosan, hanem csak van úgy a nagyvilágban?

2010. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel! Szerintem sem normális dolog az, hogy az ember ezt a rövid életét csak munkával töltse!


Utcatársam/volt osztálytársam képes a hét MINDEN napján, legtöbbször 12 órát gürizni, hogy kapjon nettó 130.000Ft fizetést! Mondtam neki, hogy "ember Te hülye vagy!! Egyszer majd kimerülsz, betegeskedsz és rájössz, hogy semmi nem csináltál az életben!".


Soha nem vállalnék el hasonló munkát! Inkább keressek kevesebbet, és azt költsem értelmes és kellemes dolgokra, mint pl. kirándulás, utazás a családdal és élvezzem az életet (nem alkohollal!!), mint ahogy kérészek élvezik azt az 1 napjukat:D

2010. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs teljesen rendben ez így. Egyet értek a kérdezővel és a másodikkal. Lehet, hogy így az ember értéket termel, de nem hiszem, hogy boldog lenne attól, hogy minimálbérért 12 órázik, aztán hullafáradtan hazaesik, tusolás, alvás, másnap megint munka.


Az ideálisabb lenne, ha ugyan ilyen béreket 6 órás műszakokért kapnának és több embert dolgoztatnának. Úgy is sok a munkanélküli, és legalább mindenkinek lenne pénze és élete is. De ez persze nem gazdaságos és ez számít nem az ember.

2010. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem is a munkáltatót lehet hibáztatni, hanem az államot!


Egy adott munkára 1 ember helyett 2 embert alkalmazni; ennek az ötletnek akkor lenne esélye, ha az állam levenné a munkáltatókról azokat a hatalmas terheket, amiket az emberek után fizetnek, mert így ők is inkább egy emberrel végeztetnek el minden lehetséges munkát, hogy ne legyen akkora mínusz..

2010. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elsőnek igaza van, de szerintem más is lehet hasznos valakinek nemcsak a munka, persze sokan azt tartják az ideálisnak mert ugye nemsokan engedhetik meg maguknak azt, hogy munka nélkül azt csinálhassanak amit szeretnének. Énis örülnék, ha mondjuk csak 6 órát kellene naponta dolgozni és rendesen megfizetnék. Utána meg mindenki élhetné az életét."Rövid az élet, ha gyorsítva éled."
2010. márc. 16. 19:50
 6/7 anonim válasza:

Egyetértek a kérdezővel! Az egyéni értékeket és igényeket teljesen elnyomja a hétköznapi robotolás!


Azért dolgozzuk betegre magunkat hogy:Legyen saját otthonunk ahol aludhatunk a munka után!

Legyen saját kocsink amivel munkába járhatunk!

Megfizessük a zsarnokoskodó főnökünket, aki munkát ad nekünk!

Fizessük a város fenntartását, ahol élünk!


Legyen mit ennünk/innunk, hogy feltöltődjünk energiával a munkához!

És persze végül de nem utolsósorban háázasodjunk, és gyártsunk újabb munkásgenerációt!


Tulajdonképpen modernkori rabszolgaság, amibe a társadalmi elvárások "belekényszerítenek"!

Olyan ez mint a nyájösztön, ha kívül maradsz, valószínűleg megesznek a farkasok!

Vagy farkassá válsz:), de a jó értelemben vett farkassá!

A függetlenséghez bátorság és ész kel, ami manapság hiánycikk, főleg együtt!

2010. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem a munkában is meg lehet találni az örömöt. a jól elvégzett munka boldoggá tesz, és kellemesen fáradtá. sosem éreztem tehernek a munkát, ahogy a tanulást vagy a sportot sem. pedig családom is van...


28/N

2010. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!