Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent a japánoknál a...

Mit jelent a japánoknál a névutótagok?

Figyelt kérdés

Például, kun, san, chan stb. mert utána néztem de mindenhol mást írnak. Ha lehetne, egy olyan magyarázza meg aki ismeri a japán kultúrát, tanult ilyet, vagy valami japán barátjától megkérdezte. Olyanok ne jöjjenek akik anime fanok, így maguktól kitalálják, vagy valami oldalról kimásolják, köszönöm!

És az is érdekelne, hogy mit mondanak a nagynéni-bácsinak. Ha nincs nekik, akkor azt is írjátok ^-^



#Japán #utótag #kun #névutótag
2015. okt. 17. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, mikor neten keresgettél, eljutottál-e az én japános oldalamra, azért belinkelem neked, hogy mit írtam össze ebben a témában:

[link]

Amiről pedig nem írok benne, te viszont kérdezed:

a néni/nagynéni megszólítása: oba-san vagy oba-chan, ba-chan, a bácsi/nagybácsi meg: oji-san vagy oji-chan, esetleg jicchan. (de ezeknek még lehetnek további becézett verzióik)

2015. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azt tudod hogy az unokatestvéreknek van-e ilyenjük?

2015. okt. 19. 07:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van szavuk a unokatestvérre is: akár fiú, akár lány, úgy ejtik, hogy "itoko", viszont a kanji írása más!!

Fiú unokatestvér: 従兄弟

Lány unokatestvér: 従姉妹

2015. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!