Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zsidók! Volt-e köztetek...

Zsidók! Volt-e köztetek valaki aki volt már Izraelben? Milyen érzés volt újra hazatérni a zsidó őshazába?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Én zsidó vagyok.


Kérdésedre válaszolva:


Nem voltam ,de max. körülnéznék.

De oda költözni eszem ágába sincs Izrael ún."államába".


Üdv!

2015. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sunshinedoll ***** válasza:
56%

1948 óta önálló állam, aligha lehet őshazának nevezni.

Az a palesztinok otthona.

2015. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kiss.anna97 válasza:
81%

akkor a siratófal az mi? vmi elapadt víztározónak a maradványa? :D

az Salamon temploma de mindegy, a római korban Júdea provincia volt, onnan űzték el őket

2015. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Zsidó vagyok. Voltam ott. Sokkal többet vártam. Valami spirituális élményt, vagy ilyesmi. Nem jött semmi. Különféle okok miatt rossz szájízzel tértem haza. Maradtam volna a gázkamrában.
2015. okt. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

#2

" Az a palesztinok otthona." :)))

Hamarosan megismerkednek a Magyarorszagon lakok a nagy " Palesztin " kulturaval a migracio eredmenyekeppen

A "Palesztin" semmivel sem masabb mint akik most ozonlik el Europat

Hamarosan eltunik a nagy palesztin szimpatia Magyarorszagrol is.

2015. okt. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző teljesen egyetértek !
2015. okt. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

"Volt-e köztetek valaki aki volt már Izraelben?"

zsidó vagyok ( mint már több kérdésnél is közöltem ), voltam.


"Milyen érzés volt újra hazatérni a zsidó őshazába?"

Röviden és egy szóval: felemelõ.


Hosszabban, ha marad idõm este. Most csak azért ugrottam be, mert


kiss.anna97 nevű felhasználó:


Helyes, hogy kijavítod a rosszindulatú butaságot, de ne túlozzunk: a Siratófal, másnéven Nyugati Fal nem Salamon Templomának, hanem a Második Templomnak maradványa. Ettõl függetlenül ma A LEGSZENTEBB HELY a Földön minden zsidó számára. ( Azért nevezik Nyugati Falnek, mert a Morija hegyének, amit Salamon Templomáról Templomhegynek neveznek, nyugati oldala ) Pontosabban a Második Templom felépítésekor ( ir 5. sz. ) sem volt még meg, Heródes ( amúgy gyûlölt, a rómaikat kiszolgáló zsarnok ) jelentõsen kibõvítette, ennek során épült, az omoljás elkerülésére.


Viszont az alatta kezdett ásatások során - ha jól tudom - valóban láthatóvá váltak Salamon Templomából származó részletek.


A Templomhegyrõl bionyára jó érzéssel fogod nézegetni: [link] - valamennyi van az oldalon magyarul is. :)


++++++++++++++


"a palesztinok otthona."


Az úgynevezett "palesztinoknak" kb fele a brit mandátum idején ( 1922 - 1948 ) és késõbb VÁDOROLT BE. Részint, mert a britek és a zsidók munkájának eredményeképp megnõtt a terület eltartó képessége ( magyarul: jobban lehetett élni, mint máshol az arab világban ), részint olyan terroristák, akiknek tevékenysége korábbi helyükön nehezebbé vált.


Viszont zsidók, b+ar néha kevesen, de mindig is éltek ott, még olyan családok is vannak, akik bizonyítani tudják, hogy a család magja Dávid Király óta ugyanazon a településen él. ( Persze, közülük is voltak, akik mashova költöztek, Szentföldön belül és kívül, pl lányok férjhez mentek, kereskedõk utaztak ).


De a Szentföld ma is "A" Szentföld és mindig is az marad.

2015. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
* omlás
2015. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Az őshaza az nem mezopotámia?

Az izraelként ismert hely csak ilyen tessék lássék lakjál itt hely. Isten mondja lakjak ott az még nem lesz a hazám,szerintem.

mindazon álltal már lakott ott valaki.

"Ábrahám ősatya családjával és félnomád törzsek egy csoportjával kijött a mezopotámiai Urból majd Harránból, és hazát keresett azon a földön, amelyet Isten (elohim) mutatott neki a következőképp: „És mondá az Örökkévaló Ábrámnak: Menj el országodból, szülőföldedről és atyád házából azon országba, melyet én neked mutatok"


wikiből loptam.

tehát ha jött valahonnan akkor azaz őshaza.

és ha már ország akkor azt alapította valaki,nyilván akik ott voltak előbb.

2015. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Cigányok! milyen érzés romániában lenni?
2015. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!