Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zsidók! Volt-e köztetek...

Zsidók! Volt-e köztetek valaki aki volt már Izraelben? Milyen érzés volt újra hazatérni a zsidó őshazába?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 15:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hohóó álljunk meg egy pillanatra, a cigányok őshazája nem Románia hanem India.
2015. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Zsidó vagyok, 12 évesen voltam először Izraelben. Nagyon vártam, nekem nagyon tetszett Izrael.
2015. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy tipikusan ANTISZEMITA indíttatású kérdés!... Nem igen érdemes vele foglalkozni…


Egyébiránt:

1.: Gyakorlatilag az összes nép és nemzetség e Földön NEM AZ „ŐSHAZÁJÁBAN” LAKIK jelenleg! A csekély kivételek közé tartozó népek (inkább törzsek) néhánya, talán a ma Kelet-Afrikának nevezett régióban (Etiópia környékén) élhet. (Ha és egyáltalán, hiszen abban a régióban is már számtalan „néphullámzás” zajlott le, az elmúlt 8-10 ezer évben (pláne, az elmúlt 80-100 ezer évben…)

2.: A zsidók ősnépe valamikor Kr. e. 1 300 tájékán „özönlött” be a mai Izrael (egykor Júdea) területére, és eredetileg talán (de korántsem biztosan) valóban Kelet felől érkeztek oda.

3.: A zsidó nép sosem volt ú.n. „nagy nép”, vagyis sosem volt nagylétszámú a népessége, ezért gyakorta kerültek a környező nagyhatalmak (Babilónia, Egyiptom, Ó-perzsa birodalom, Római Birodalom) igájába. Viszont éppen e miatt alakult ki bennük a magasszintű nemzet-tudat, illetve lett a kultúra (a kulturáltság és műveltség általában), és AZ OKOSSÁG, mint olyan LÉTFONTOSSÁGÚVÁ a számukra!

4.: A palesztinok ősei a zsidók UTÁN (nagyjából úgy 100-150 évvel utánuk) érkeztek a mai Izrael (egy időben Palesztina) területére, és A KEZDET KEZDETÉTŐL FOGVA GYILKOSAN ELLENSÉGESEK VOLTAK A ZSIDÓ ŐSNÉPPEL SZEMBEN! Ők (t. i. a zsidók ősei) pepdig A KEZDET KEZDETÉTŐL FOGVA TÖBBÉ-KEVÉSBÉ EREDMÉNYESEN KÜZDÖTTEK A PALESZTINOKKAL SZEMBEN!


Megjegyzés: Ha a magyarok hazája ma Izrael volna, Magyarország (Izrael földjén és adottságai közepette, a mai magyar népesség adottságaival és „rátermettségével” és „elszántságával”) még Haiti GDP-jénél is kevesebbet volna csak képes felmutatni!...

2015. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és valamikor büszke voltam arra, hogy magyarnak születtem. Ma már azonban sokkal kevésbé tölt el büszkeséggel a „magyarság-tudat”… (Pláne, ha az itt, eme kérdéshez hozzászólók között is fellelhető fajmagyar-fajbarom-fajbunkó antszemitákat látom-hallom ugatni… Olyanokat, akik egyfelől, ha 1526-ban meglátták volna a Mohács síkján felsorakozott törököket, feltett kezekkel, sikoltozva menekültek volna el a csatatérről; másfelől viszont még 2 hetet sem volnának képesek tisztességgel ledolgozni egy Izraeli kibucban! (Csak azért sem írtam kisbetűvel a főnevet, csak, mert egy hülye magyar „helyesírási” szabályzat úgy diktálja!...)
2015. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A téves zárójelezéseket viszont sajnálom...
2015. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
50%

Én idén voltam kétszer és eléggé jó volt.

Korábban még sosem jártam Izraelben, de most mindkét alkalommal otthon éreztem magam.


Amúgy vallásos is vagyok, szóval még jól rátett egy lapáttal, hogy mindkét alkalommal járhattam a Nyugati Falnál és imádkozhattam ott.


10/10

2015. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!