Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért akarnak...

Tom Benko kérdése:

Magyarországon miért akarnak egyre többen mindenféle kötelesség, kötelezettség és felelősség alól kibújni?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen találkozom ezzel, legyen szó akár közlekedésről, akár iskoláról, akár bármi másról.

2015. okt. 22. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Na, megint egy elsietett általánosítás...
2015. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tovább általánosítok :-)

Mert" fejétől bűzlik a hal"...Az okát magasabb régiókban kell keresni, mint iskola és közlekedés. Addig, amíg a "nagyok" mindenféle dolgokat megúszhatnak büntetlenül, kibújhatnak büntetések alól, addig ne várjuk a kisembertől a "hősi önfeláldozást".


Mondom mindezt úgy, hogy én közben a gyerekemet felelősségvállalásra tanítom :D

2015. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
@1: Sajnos nem annak találom. Elég a FB-n megnézni a különféle csoportokat, meg az ott található emberkéket. Másrészt nem azt mondtam, hogy mindenki, hanem egyre többen. Szóval pont, hogy nem általánosítottam, hanem észleltem egy trendet, és annak okára kérdeztem rá.
2015. okt. 23. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:

" Elég a FB-n megnézni a különféle csoportokat, meg az ott található emberkéket."


- Benne vagyok egy csoportban, ahol hangszereket adnak-vesznek. Nem látom, hol bújuk ki bárki felelősség vagy kötelezettség alól. Egy másikban Óbudáról készült régi fotókat osztanak meg. Ott sem látom, mire gondolsz.


"Másrészt nem azt mondtam, hogy mindenki, hanem egyre többen. "


- Ami általánosítás, mert 1. Magyarországot külön kiemelted 2. egy olyan "trend"-ről beszélsz, amit általában vélsz igaznak, és nem csak a környezetedben, személyes tapasztalatodra vonatkoztatod. Emellett az égvilágon semmivel sem támasztottad alá.

2015. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kiemeltem, hanem itt élek, erről tudok mit mondani. A többi ország hozzáállását nem ismerem, így azokról nem írhatok. Másrészt rossz a mintavételezésed. Valószínűleg nem a hangszeres csoportban fognak nyavalyogni. Menj el mondjuk egy autós csoportba, ott már fogsz vele találkozni. De itt is, ha megnézed az iskolával kapcsolatos kérdéseket, fogsz látni furcsaságokat. Például: "Nem megy a matek. Hogyan mentethetném fel magam?"
2015. okt. 24. 08:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen példát sikerült felhoznod, amivel megpróbálod alátámasztani a mondandódat. Ezzel ellentétben én nem Facebook-csoportokból okoskodok, hanem egy iskolában dolgozom, ahol személyesen tapasztalaom meg a fejelsztő pedagógusok munkáját, illetve a nevelési tanácsadóhoz való beutalás módjat, a szakértői határozatok elfogadását. Az igazság az, hogy viszonylag ritkán kéri egy tanuló a felmentését valamilyen tárgyból, és legtöbben tisztában vannak vele, hogy ez bonyolult folyamat, és rendszerint súlyos árat fizetnek érte. Még úgy is, hogy amióta diákok vannak, azóta azért próbálnak valamennyire kibújni az iskolai feladatok alól (ld. Radnóti: "hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én").
2015. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el még egyszer. Én is iskolában dolgozom, úgyhogy tudom, mi folyik ott, bár szerintem nem egy szinten vagyunk. De nem csak az iskolai kereteken belülre gondolok, hanem eléggé széles körben találkozom a jelenséggel.
2015. okt. 25. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra sem írsz konkrétumot, nem támasztod alá konkrét érvvel, bizonyítékkal a mondandódat, csak sikerült egy szintet lépned, és már személyeskedsz.

Ha Te ezt tapasztalod, akkor én meg nem. Nem látom be, a Te személyes benyomásod mitől lenne hihetőbb.

2015. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hagyjuk...
2015. okt. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!