Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó, hogy egymásnak esnek...

Mire jó, hogy egymásnak esnek az emberek, szidják egymást, szidják a pestieket, a kivétel még érezze is jól magát, kinevetik, aki nem tömeg, irigylik az eredményt, ez Magyarország, más országban miért tudnak normálisan viselkedni egymással?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon érlelődik bennem, hogy szégyellem, hogy ide születtem, nem értem, az embereknek miért jó ez a viselkedés, amikor máshol jártam, és mást tapasztaltam, sokkal jobban éreztem magam, nem is volt honvágyam, és még a magyarok vendégszeretetéről regélnek, aztán az elfelejtődik, hogy a háta mögött ki van beszélve mindenki.
2010. márc. 19. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert ilyenek a magyrok.Soha nem tudtak egymással normálisan viselkedni.Főként a városokban élők.Falun még nagyobb az összetartás,a vendégszeretet.
2010. márc. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát falun se tapasztaltam ezt, vannak rokonaim falun, összetartás? Na persze... Utálom ezt a viselkedést, soha nem fog megszűnni? Mert akkor én innen megyek.
2010. márc. 19. 07:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azértmáshol is vannak kétszínű emberek, akik kibeszélik a másikat a háta mögött. Ez nem csak magyar "sajátosság", hanem ilyen az emberi természet.
2010. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Biztos van, csak azt vettem észre, hogy nálunk ez halmozott. Egyszerűen semmi se jó.
2010. márc. 19. 08:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van,egyszrűen nem tudunk őszintén örülni a másik sikerének,ez a dögöljön meg a szomszéd tehene effektus.Falun sincs nagyobb összetartás.Zárt közösség,mindent mindenki tud,mindenkit kibeszélnek,miből vette???kérdezgetik.

Csak nézd meg az autókra ragasztható matricákat.Öreg kocsira rá van ragasztva,hogy én legalább ki vagyok fizetve.Biztos sokan csesztették a tulajt,hogy szar a kocsid,az enyém jobb,igaz már 3 hónapja nem tudom a részletét fizetni,de akkor is jobb!!

Szomszédom melózott Angliában 3 hónapot a nyáron.Azt mondja nagyon kedvesek az angolok,de a magyarok ott tettek kereszbe neki ahol csak tudtak.Nagyon csalódott volt.

Makacs,rosszindulatú,acsarkodó,saját hasznot előtérbe helyező,gőgös nép vagyunk.

2010. márc. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha ennyire nem szereted az országot, akkor tessék, el lehet innen menni, ahoyg fletó is mondta...
2010. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
El is fogok menni diploma után, na képzeld. Nem tudom, visszajövök-e tartósan.
2010. márc. 19. 09:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem az országgal van bajom, hanem a benne élő emberek mentalitásával.
2010. márc. 19. 09:26
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek a kérdezővel. Ilyen a mentalitás.
2010. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég lenne leszokni az általánosítgatásról, lenne itt nagy-nagy csend. Lásd előző válaszok ;)
2010. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!