Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a hülyeség, hogy "kivéte...

Mi ez a hülyeség, hogy "kivétel erösíti a szabályt"?

Figyelt kérdés

Ha a szabályra van kivétel, akkor az azt jelenti, hogy az már nem szabály... Hiszen ha szabály lenne akkor nem lenne kivétel.. Ez így elég nagy hülyeség.


Miért használják mégis ezt a mondást? Engem nagyon irritál már... aki használja az nem hiszem, hogy érti..


2011. okt. 28. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

A szabályt azt meglehet szegni. Kivétel mindig van.

Egyébként: van egy szabály amit te megszegsz, akkor ezáltal erősödik a szabály mert ezzel bebizonyítod hogy a szabály létezik mert nem szegheted meg a szabályt ha nem létezik. Érted? :D

2011. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez elég gyenge próbálkozás... A megszegése a szabálynak azt mutatja, hogy van szabály. Viszont azzal, hogy megszeged nem leszel kivétel a szabály alól... A szabály ugyan úgy vonatkozik rád, csak figyelmen kívül hagyod :)
2011. okt. 28. 13:38
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

"Ez elég gyenge próbálkozás... A megszegése a szabálynak azt mutatja, hogy van szabály. Viszont azzal, hogy megszeged nem leszel kivétel a szabály alól... A szabály ugyan úgy vonatkozik rád, csak figyelmen kívül hagyod :)"


A válaszodra már válaszoltam.

De ahogy te is írtad: "megszegése a szabálynak azt mutatja, hogy van szabály."


Csak ennyit jelent ez a mondás.

2011. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kérdésedre*
2011. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kár hogy még mindig nincs lehetőség szerkesztésre... :)
2011. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor hallottam valami olyasmit, hogy ez állítólag nem magyar, hanem külhonból átvett mondás, viszont az átvétel során "sérült", vagyis félrefordították, mivel eredetileg valami olyasmi akart lenni, hogy "a kivétel próbára teszi a szabályt", vagy hasonló.


Nem tudom, ez mennyire igaz, mennyire nem, de így már tényleg kissé több értelme lenne.

2011. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Vegyünk egy példát: " Ne lopj " - ha valaki megszegi ezt a szabályt, akkor azzal másoknak ( ha tőled lopnak pláne ) kárt, szomorúságot, veszteséget okoz.

Azzal erősíti a kivétel a szabályt, hogy látjuk ennek a szabálynak a helyességét.

2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Őőőőő, ja. Kb senki se hallotta ennek a sztoriját úgy látom :D Ez egy régi, ha jól emlékszem latin közmondás, az eredeti valahogy úgy hangzott, hogy a kivétel gyengíti a szabályt. Ezt fordították anno félre, és így terjedt el nálunk, de csak nálunk.
2011. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 13:41: Akkor értelmezési problémáid vannak :)

Attól, hogy te megszeged a szabályt még nem vagy kivétel, a szabály ugyan úgy vonatkozik rád is.


A többieknek köszi a választ, én is erre gyanakszom, hogy félre lett fordítva, mert értelmetlen a mai használata.

2011. okt. 28. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!