Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön dolgozók, hogy...

Külföldön dolgozók, hogy érzitek magatokat kint?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik egyedül vágtak neki.
2010. márc. 20. 17:06
 1/4 anonim válasza:
Én egyetemmel jutottam ki Angliában és már ott is dolgozok mint orvos. Totál megéri. Beilleszkedni nem volt nehéz nekem. Elégé elfogadott náluk az hogy valaki külföldi és náluk dolgozik.
2010. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemetorszag:beszeld a nyelvet es siman beilleszkedsz.Ha az elejen nem megy annyira, de igyekszel ,mar sinen vagy.

Hazat nem csereltem,csak itt keresem a penzt-megeri.

En a volt NSZK teruleten vagyok ,azt tapasztaltam,hogy kevesbe stressek ,jobban orulnek az eLetnek(anyagi biztonsaguk ennek az elsodleges oka)Erteknek tartjak az egeszseget es tesznek erte,hogy meg is maradjon.

Az elet itt elhetobb(ezt nem tudom mäskent fogalmazni)talan mert egyszerubbek es vilagosabbak a szabälyaik.Jo itt ,de hazameenni is.

2010. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olaszország

____________

Itt dolgozok és élek is.

Beilleszkedni nem volt nehéz nagyon segítőkészek az emberek és kedvesek...teljesen más a mentalitásuk is.

Sokkal érettebben gondolkodnak mint a magyarok..

(pedig amikor otthon éltem a magyarokról gondoltam hogy mennyire érett nép...egy túrót!..külföldi szemmel nézve sokkal másabb M.o)

Nem tagadom le hogy magyar vagyok erre mindíg is büszke leszek...de nemtudnék otthon élni...a magyar emberek között.A magyar egy nagyon konzervatív pesszimista nép

főleg az olaszokhoz hasnlítva..

Itt az emberek nagyon egészségesen élnek...de ez természetes hisz mediterrán nép.

a bőruk gyönyörű tiszta..5 év alatt aligha láttam olyan olasz nőt akinek ne lenne tiszta az arca!ezt most vicc nélkül!

a magyar nők nincsenek közel olyan tiszták mint az olaszok.de ez egyaránt igaz a férfiakra is!

a hajuk is mindíg bevan szárítva nem igazán látok összefogott hajú olasz lányt az utcán...náluk a külső nagyon sokat jelent..hát még a belső.

nagyon különbözik amikor végig sétálsz egy budepesti vagy egy olasz pl római vagy cattanai utcán.

és nagyon tudnak élni...szabadok de mégsem hülyén szabadok mint pl az amcsik...

és a pénzel sincsen baj.

2010. márc. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Fiatal orvos vagyok, sokat jár a fejemben az, hogy elmeneküljek külföldre (elsősorban nem a pénz, hanem az általános légkör és szemléletmód miatt). Nem akarok végleg kint ragadni, de jólesik hallani, hogy vannak, akiknek "bejött" a külföld.
2010. márc. 29. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!