Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más országokban hogyan hívják...

Más országokban hogyan hívják az olyan vetélkedőket, mint a Fölszállott a páva?

Figyelt kérdés
Érdekes lenne látni, hogy milyenek lehetnek.

#vetélkedő #külföldi Fölszállott a páva #külföldi népzene
2015. nov. 28. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Más országokban nincs ilyen jellegű vetélkedő.


Más tehetségkutatók vannak, vagy csak könnyűzenei, vagy vegyes színpadi műfajban (akrobatika, bűvészet, tánc, stb.). Ezek a műsorok egy sémára mennek, gyakran ugyanúgy licensz alapján készítik őket a tévétársaságok, mint a vetélkedőket.


A Páva ebből a szempontból is hungarikum. Mint ahogy maga a táncházmozgalom is az, nem véletlenül lett a magyar táncház a szellemi világörökség része. :)

2015. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De hát én láttam évekkel ezelőtt öregasszonyokat énekelni, talán finnül. Vagy valami olyan nyelven, amiről azt gondoltam, hogy csak finn lehet, mert olyan játékosan hangzott.

Biztos van; az olaszoknak, a spanyoloknak, németeknek is van népzenéjük! A magyar svábok is őrzik a táncaikat, zenéiket, nem hiszem, hogy csak Mo-on.

2015. nov. 28. 15:50
 3/4 anonim válasza:
Egyébként szlovákul van egy hasonló műsor, Zem spieva a címe
2020. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2020. ápr. 25. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!