Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem építik vissza a...

Miért nem építik vissza a Várban a Mária Magdolna templomot? Akár a többi romtemplomot is országszerte. Kevés kivétellel.

Figyelt kérdés
Én egyébként is annak a híve vagyok hogy sokkal több műemléket kellene eredeti állapotnak megfelelően helyrehozni újra. (más ahol ismert ez)

2015. dec. 18. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazat adok neked. Tőlünk nyugatabbra az a műemlékvédelemben a szokás, hogy mindent eredeti funkciójában (vagy hasonló funkcióban) korhűen visszaépítenek, még akkor is, ha a pontos részleteket nem ismerik, rekonstruálnak valami hasonlót.


Ez csak nálunk szokás, hogy félig összedőlt épületeket romok formájában konzerválunk, mindenféle funkció nélkül. Szerintem teljesen abszurd és morbid dolog.

2015. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha! Egy romtemplom lehet drámaian szép. De ha visszaépítik a fenét fogja érdekelni hogy egyszer lerombolták.
2015. dec. 19. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:
A Budai várban rengeteg épitkezés van. Nagyon sok elpusztult és romban lévő épültet felújítanak/újjáépítenek. Úgyhogy nem kizárt, hogy ez a templom is renoválásra kerül
2021. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!