Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyhogy ilyen nagy különbsége...

Hogyhogy ilyen nagy különbségek vannak 1-2 város között amit csak 30-40km választ el egymástól?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Debrecenből egy Győr-Moson-Sopron megyei kisvárosba Jánossomorjára.Szép lassan elkezdtem felfedezni a környező városokat,településeket,és amit megfigyeltem,hogy J.somorja,Mosonmagyaróvár és az itteni járásban található városokban,falvakban hasonlóak az emberek, mind öltözködésileg,viselkedésileg.stb... Viszont nemrég ellátogattam a kb 25km-re található Csornára, és azt figyeltem meg,hogy az itteni dolgok teljesen másabbak, már az emberek is kicsit ízesebben,máshogyan beszélnek az öltözködési stílus stb... is másabb. Valamit nyugisabbaknak,barátságosabbnak de egy kicsit "elmaradottaknak" is tűnnek.

Ez mitől lehet,hogy ilyen hirtelen változás van csupán pár kilométerrel arrébb fekvő települések között?

Oké,hogy nagy a különbség mondjuk a Kisalföld és a nagy alföld között de ott távolság is van.



2015. dec. 23. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

A településszociológia egy nagyon szép tudományág :)

Az ilyen különbségeknek általában összetett történelmi-kulturális-szociális okai vannak.


De még ennél is nagyobb különbségeket lehet tapasztalni akár kisebb távolságok esetén is. Hogy egy aktuális példát mondjak, nézz meg egy-két nyugati várost. Az egyik utcája még turistacsalogató belvárosi korzó, a szomszéd utca pedig már "no go" zóna, ahol muszlim "polgárőrök" járőröznek, és mindenkibe belekötnek, aki nem a sharia szerint viselkedik (pl. alkoholt fogyaszt vagy fedetlen a válla).

2015. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!