Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen felszínes...

Tényleg ilyen felszínes minden ember?

Figyelt kérdés
Észrevettétek már magatokon, vagy másokon, hogy ha teljesen kiismerhető valaki (jó értelemben is) akkor már kevésbé izgalmas a másik ember számára. Továbbá, ha nem nyújt valaki elég izgalmat és ha csak egy kis ideig is, de nincs mesélnivalója, érdektelenné válik a másik számára. Ilyen önző lény az ember? :) Kezdem azt hinni, hogy minden emberi kapcsolatunk csupán csak a saját érdekeinket szolgálja.
2010. márc. 25. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem általában ha olyan lánnyal futok össze aki hamar kitárulkozik akkor utána nem is érdekel
2010. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Azért hiszed ezt,mert így is van! :):) Vegyük csak példának a párkapcsolatot.Lehet sziruposkodni,de a lényeg valóban az,hogy önzőbb dolog a szerelemnél.Ezt nem én találtam ki,de elgondolkodtam rajta,és lám igaz. Mert szeretnél-e valakit csak úgy önzetlenül bármilyen is legyen???Kizárt,hacsak nem a gyereked. Nem fogom szeretni a partnerem,ha iszik,bánt, ocsmányul viselkedik..Azért szeretem,mert megfelel annak,akit elképzeltem életem párjául.Tisztességes,gyengéd,kedves,intelligens,erős.Ha nem ilyen lenne,ha nem felelne meg nekem,akkor nem tudnám szeretni.Fordítva is igaz ez...azért szeret,mert én meg olyan vagyok,akit ő elképzelt..ha holnapután kijelenteném,bocsi mostantól dehogy leszek hűséges,kell nekem még xy is,vajon szeretne tovább önzetlenül,önmagamért??Nagy francokat.Önzetlen szeretetre csak szülőként vagyunk képesek a gyerekeinkkel szemben,és a kör be is zárult.


"Az anyai szeretet az egyetlen,amit nem befolyásol sem tér,sem idő,sem az,hogy viszonozzák-e egyáltalán"


Milyen igaz!!Ez önzetlen,és ilyen önzetlenek csak a gyerekünkkel tudunk lenni.Ez rám is igaz,anya vagyok.

Bármilyen is a gyermekem,bármit tenne is,imádnám,és amíg ver a szívem támogatom...ezt senki másra nem tudnám igaz szívvel mondani.Sem párkapcsolatra,sem barátra,senkire.

2010. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok: amúgy te nem ilyen vagy..képes vagy egy unalmas ember iránt is ugyanúgy érdeklődni mint egy izgalmasabb iránt?


17/f

2010. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"nincs önzőbb dolog a szerelemnél" a nincs szócska lemaradt,sorry:)
2010. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

arra nem gondoltál, hogy egy izgalmas embernek te vagy az unalmas?


:DDDD

2010. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra minden ember egyformán izgalmas. És ha nincs mesélnivalója, nekem akkor is érdekes, hiszen minden ember más és más és biztos vagyok benne, hogy akármennyire kiismerhető, mindig tud újat mondani. Ez olyan mint a kedvenc ételed. Ha milliószor is ettél már, pontosan tudod milyen íze van, akkor is tud újat nyújtani. Az tény, hogy úgy vagyunk programozva, hogy az emberi kapcsolatok a saját érdekeinket szolgálják. Persze vannak olyan elvetemült, naív hülyék (pl. én), akik nem akarják ezt tudomásul venni és minden emberben csak a jót látják, nem akarják elhinni, hogy csak kihasználják őket a saját érdekeik miatt.
2010. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert szeretnél-e valakit csak úgy önzetlenül bármilyen is legyen???Kizárt,hacsak nem a gyereked.


És mégis ki zárja ki? :)


Nekem nincs gyerekem. Mégis a barátaimat, akárhányszor vertek át, hazudtak, olyanok amilyenek mindig önzetlenül szerettem, segítettem nekik, támogattam őket. Ugyan így az unokatestvéreimmel.

Én nem hiszem, hogy csak az anyai szeretet önzetlen. Persze, ritka...nagyon ritka az olyan ember, aki képes a másikat teljesen elfogadni és úgy szeretni, bármit is csinál. De én hiszem, hogy van ilyen.

2010. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

És mégis ki zárja ki? Én aki erről írtam:D

Na látod ez a baj,hogy hiszed,akik átvertek sokszor,hazudoztak neked,azok "barátaid".

Nagy fenéket azok..Mellesleg nekem nincsenek barátaim,max ismerőseim,mert barátom egy van csupán,akit valóban annak tartok,aki segített ha bajban voltam,aki mellettem állt,és természetesen viszont is igaz,ja és már 15éve a barátom. De ha engem átverne,hazudozna,mehet is az életemből,mert felszínes emberekre nem pazarolom az életem,bármilyen kapcsolatról is legyen szó,a szívem-lelkem adom oda,és aki eljátssza a bizalmam,annak nincs helye az életemben. Párkapcsolatra is igaz ez.

Kivétel a gyermekem,mert tőle a világon semmit sem várok el,a szeretetét is csak megköszönhetem,mint jelzést,hogy jól csinálom amit csinálok.Igyekszem szeretetben,békességben nevelni, hamarosan kirepül,a többi rajta múlik, de nincs semmi amit neki ne bocsátanék meg,vagy olyan,hogy én ne szeretném,és adnám neki bármim első szóra ha kérné...ez halálomig így lesz.


Biztosan akadhat olyan,hogy idegent is képesek legyünk kedvelni,szeretni,de valóban önzetlen soha nem tudtam lenni a gyerekemen kívül senkivel.

2010. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

U.I.: az előzőhöz még..


írod,neked nincs gyermeked...akkor honnan tudod,milyen erővel,és mennyire vakon is tud szeretni egy szülő? Ja én sem tudtam,hogy van ilyen,míg világra nem jött a lányom..azóta elhiszem azt,amit előtte magam sem igazán hittem.Ha lesz gyermeked,és akkor is ezt mondod,hmmm.. ;)nem hinném...majd meglátod:)

2010. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bizony, én észre vettem magamon, hogy ilyen vagyok! De ezt nem nevezném felszínességnek. Nem tudom miért van így. Nagyon tudok szeretni, ugyanakkor durván önző voltam egész életemben.
2010. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!