Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit érdemes megnézni Kazincbar...

Mit érdemes megnézni Kazincbarcika 50km-es körzetében miskolci helyeket leszamitva?

Figyelt kérdés
Pár napig itt tartózkodom majd, szívesen megnéznék, kipróbálnék mindent, ami a közelben van. Mivel a határ sincs túl messze Szlovákiába is nagy örömmel ruccanok át, persze ha van miért.

2016. jan. 3. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit én a környéken láttam, és amik egyben nagyon tetszettek:

-Aggteleken a Baradla-barlang.

-Jósvafő felől is indulnak barlangtúrák, azt hiszem.

-Szinpetriben egy régi malomház van vagy mi, és abban egy óriási könyv! Mármint hogy tényleg óriási, szoba nagyságú.

-Perkupa központjában gyönyörű szép tér és oldalán szép fehérre meszelt parasztházak.

-Szalonnától keletre van egy víztározó, bár itt én nem voltam.

-Efelett valahol felkereshető a martonyi kolostorrom, sajnos itt sem voltam, csak tudom, hogy van. Ez ha minden igaz, nem a faluban, hanem erdőben van.

-Szendrőn talán várrom van? Ezt sem volt időm megnézni.

-Tornakápolna egy pár lakosú pici falu fent a hegyen, de nagyon szép, és a temploma is mesés. Ez ugyan zárva szokott lenni, de ha él még az öreg néni, akinél a kulcs van, ő biztosan megmutatja.

-Rudabányán ott a szép türkiz színű bányató, kihagyhatatlan! Érdemes felmenni a felette lévő hegyre, a Rudapitekusz hungárikusz lelőhelyére. Onnan gyönyörű a kilátás a tájra és a tóra. Rudabányán van valami bányász vagy nem tudom milyen múzeum, ottjártamkor zárva volt, de biztos érdekes.

-Fent leírt helyeket imádtam... (Nem vagyok rasszista, vagy ilyesmi), de elég sok roma él a környéken, értékeidre vigyázz!


Jó lenne tudni, hogy mi érdekel téged igazán, és főleg, hogy mivel közlekedsz. Bringával, autóval? Gyalogtúrázni tervezel-e?

Mert...:


-Nagyon jó túrázni az Aggtelek-Szögliget vonal feletti erdőkbe. Vagyis az Aggteleki-karsztban.

-Szögliget felett magasodik Szád-vár, ez egy szép kilátós várrom, kimelegedik az ember, míg felér, de megéri.

-Szögliget mellett található Derenk, ez egy kihalt falu. Vagyis anno Horty üldözte onnan el a lakosokat. Csak a falu búcsújának napján szoktak visszatérni a régiek és leszármazottaik emlékezni. Egy új kápolnát építettek azt hiszem, és 1-2 ház ami még megmaradt. És a falu temetője.


Szlovák oldalon Körtvélyes és Szilice közötti út emlékezetes számomra, nagyon vadregényes. És nem túl nagy a forgalom.


Biztos van még több és "turistásabb" célpont errefele, de arról írjon az, aki ismeri.

Még ami eszembe jutott, a Dobsinai-jégbarlang, és még jó pár barlang található szlovák oldalon, de ezekről sem tudok sokat...


Más égtájban pedig Szerencset és a csokimúzeumot, a Rákóczi várat tudom megemlíteni, bár ezek elég messze vannak.

Tállya Európa közepe, erről nevezetes, Gibárton van talán egy mini vízerőmű. De passz... :)

2016. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elistvan ***** válasza:
Ha múzeumok kastélyok vagy akkor van egy szép kastély Edelényben illetve van egy kisebb Bánhorvátiban is tavaly Sissi ruhái voltak kiállitva.
2020. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!