Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova tűnt a normális viselkedé...

Hova tűnt a normális viselkedés a Földről? Miért van hogy 10 évesek már a felnőttek dolgait cselekszik, eközben mindenki belebambul az okos telefonokba és elfelednek minden humanizmust, gyerekesen viselkednek. Igaza volt Einsteinnek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Következménye nincs a legtöbb nem normális viselkedésnek, így hát akadálya sincs.

Például a társasházunk lakói elpottyantsák a taknyos papírzsebkendőt vagy a csikket a lépcsőházban. Ahogy a baromfiudvarban a tyúkok. Ha valaki szól nekik akkor lekezelően visszaszólnak hogy na és, le nem csukják érte.

Vagy éjjel tévét bömböltet teljes hangerőn. A szép kérést kiröhögi. Csak abból ért ha egy nagy kalapáccsal teljes erőből dörömbölik a betonfalát de úgy hogy egy épületbontó részeg culágert is megszégyenítene. Vagyis ha számára hátrányos következménye van akkor hajlandó normális lenni.

2016. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésed ott ellentmondásos, hogy egy közösségi oldalon terjedő poszt miatt olyan kijelentést tulajdonítasz Einsteinnek, amit valójában sosem mondott.

Másrészt a 10 évesekkel kapcsolatban általánosítasz: lehet azzal jönni, hogy vak vagyok, de én köztük élek, munkámból kifolyólag minden nap érintkezem velük. Van összehasonlítási alapom, és nem látom, hogy mi nagyon mások lettünk volna. A mobiltelefon problémás (bár pont nem a 10 évesekre jellemző), de arra jó, hogy egyértelműen jelezze, ha valaki unatkozik egy társaságban. Valószínűleg régen is unatkozott (és lélekben nem volt ott), csak nem tűnt fel, illetve ettől függetlenül mindig van, aki rászól az illetőre, ha társaságban teszi ezt, tehát ennyit arról, hogy mindenki a mobiltelefonjába bámul.

És nem értem, hogy hiányolhatod a humanizmust: sokszor az illető éppen egy olyan ismerősével kommunikál, aki nincs ott.

2016. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó tudom hogy nincs mindenhol így mint az a környezet amit én látok, de ha így folytatják, az egész föld gané lesz, nem?
2016. jan. 16. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Einsteinnek igaza volt a tudomány jelenlegi állása szerint.
2016. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A normális viselkedést pedig elvitte a mumus
2016. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Miért van hogy 10 évesek már a felnőttek dolgait cselekszik"

Mert mindenkinek felnőttnek kell lenni egy idő után.

A felnőttség még nem fásultságot jelent és bürokráciát.

A szexualitás pedig egy egészséges vágy.


Arról meg nem is beszéltem, hogy mind tudatlannak születtünk és nem vagyunk egyformák.


A gyerek nem a humanizmus ellentéte. Viszont tény és való, hogy van olyan gyerek, aki rosszabb, mint egy felnőtt. (csak a külső megtévesztő).

2016. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pafuy válasza:
Igen sok ilyen ember él köztünk ,de rajtuk kívül sok normális is, és az hogy te ezeket nem veszed észre, csak sajnálni tudlak.
2016. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!