Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól érzem azt, hogy az amerika...

Jól érzem azt, hogy az amerikaiak úgy nagy általánosságban Kelet-Európát afféle homályos, sötét, visszamaradott szegletnek kezelik?

Figyelt kérdés

Ugyan még sosem jártam az USA-ban, de sok olyan amerikai filmet láttam, ahol a gonosz, vagy a negatív szereplő valamelyik K-Európai országból érkezett.

Vagy ott van a Drakula legenda is például.


15/L


2010. márc. 27. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hát az átlag ember azt se tudja hol van , vagy hogy néznek ott ki az emberek, mert erre nem nagoyn terjed ki az alapoktatás csak hogy tudják az amerikai elnököket,-

aki egyetemet végzett azért biztos van normális világképe

2010. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Az USÁ-ban általában Európát nem nagyon ismerik.

Lásd: Paris Hilton azt mondta, azért nem jön kis kontinensünkre, mert itt mindenki franciul beszél.

Kelet-Európát pedig kb. a volt szovjet köztársaságokkal azonosítják. Ukrajnából, Moldvából, Litvániából általánosítanak. Na meg persze Oroszország elmaradott vidéki területeiből.

A filmek amúgy nem mérvadók.

Drakulát pedig nem az amerikaiak találták ki, hanem egy ír író alkotta meg ma is ismert karakterét a XIX. század végén. Maga a legenda pedig II. (Karóbahúzó) Vlad havasalföldi fejedelem alakja után született. Az amerikaiak csak felkapták a témát.

Nagyon keveset tudnak ők rólunk és azt a keveset általánosítják.


L

2010. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ja, az első válaszról jut eszembe:

Én ismerek egy srácot, aki Bostonba járt egyetemre. Ő mesélte, hogy az ismerősei kérdezgették, hogy hol van ez a Magyarország és mégis milyen.

Mondta, hogy Kelet-Európa. Teljes sötétség.

Na, gondolta megszívatja őket és elkezdte mondani, hogy Magyarország egy bazinagy dzsungel, 20 méter magas fákkal. Az egész ország két nagyhatalmú törzsfőnök uralma alatt áll és ő az egyik fia. A nemzeti sportunk a jaguárvadászat, amit hagyományosan Ronaldo mezben hajtunk végre.

A sok hülye pedig bevette.


L

2010. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Ja, amúgy az egyetemi végzettség sem jelent semmit. Ott olyan az oktatási rendszer, hogy a síkhülye Dr. Szöszik is átverekedhetik magukat rajta. De ha valaki akarja, akkor irtózatosan sokat megtanulhat. Vannak ott olyan taxisofőrök, akik úgy kenik-vágják az Osztrák-Magyar Monarchia történetét, mint itthon nagyon kevesen. De ez sajnos csak egy elenyésző kisebbség. A többiek még azt sem tudják, hogy Kanada nem az USA egy állama.


L

2010. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Így van, az átlagos amerikaiak általában szinte nem tudnak semmit az USÁ-n kívüli országokról, főleg nem kisebbekről, mint pl. Magyarország.

Szerintem ha azt mondanád az egyiknek, h Magyarország egy elképesztően gazdag, sivatagi ország rengeteg kőolajjal, akkor azt is elhinné...de a dzsungelt is....vagy azt, h egy sziget az Indiai óceánban...:)

2010. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
omfg te tényleg azt hiszed, hogy Vlad Drakulát az amcsik találták ki? O__o
2010. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A taxisofőrök némelyike azért tud sokat, mert nagy részük bevándorló, és olyan országból jött, ahol normális oktatás van.

Igen, hülyén hangzik, hogy bevándorlóként pont taxis legyen az ember egy ismeretlen városban, de így van. Ott nem ritka az sem, hogy az utas mondja a taxisnak, hogy merre menjen, kivéve ha van GPS.

2010. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

20:13-as Nem hittem azt, hogy ők találták ki, de sok amerikai produkció foglalkozott már ezzel a témával...


Csak a példa kedvéért hoztam fel, de valóban nem a legjobb példa volt.

2010. márc. 27. 20:38
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Már bocs, de erre mondta egy amerikai: te hány államot tudsz felsorolni, székhelyükkel? Sokszor felmerül mi az a Washington D.C.?

Szerintem egy átlag magyar sem sokat tud Magyarországon kívül, talán még a szomszédos országok felsorolása is gondot okozna, régi Jugoszláviai és Stzovjetunióbeli tagköztársaságok és akkor még hol van Ázsia és Afrika.

A Drakula legendáról pedig úgy tudom, hogy egyértelműen Romániához, Vlad Tepes grófhoz kötödik, így azt nehéz lenne nem Kelet-Európaiként ábrázolni. És hát a hideghárború is az oroszokhoz kapcsolódik, így gyakori az orosz negatív szereplő.

2010. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

1) Tény, hogy van sok hülye magyar (és hülye francia, hülye angol, hülye német, hülye orosz) is, de az amerikaiak mindenkin túltesznek.

Nálunk ha kijártad a nyolc általánost, akkor már legalább Európa országait és fővárosait illik tudnod és valamennyire a többi kontinenst is. Az USÁ-ban erre még az egyetemet végzettek 90%-a sem képes.

Azzal jönnek, hogy soroljuk fel az államaikat székhelyeikkel együtt? Még ők sem képesek rá. Ritka az olyan amerikai aki tudná.


2) Drakultát mindig is Transilvániához (Erdély) kötötték. Halvány lila gőzük sincs arról, hogy az hol van és hogy néz ki, csak annyit tudnak, hogy van Drakula, meg a vámpír haverjai és csomó farkasember. A filmekben mindig hegyes tájként jelenik meg középkorias falvakkal. Ha Romániát összefüggésbe hoznád vele, csak értetlen tekinteteket kapnál.


Amúgy köszi, hogy lepontoztatok. Igazán kedves. :)


L

2010. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!