Csak én érzek így?

Figyelt kérdés

Csak én érzem azt, mintha egy zárt osztályban élnék?

Most komolyan!


Tegnap vettem egy bérletet az egyik MÁV pénztárnál, s azon hüledeztem, hogy a pénztároshölgy MOSOLYGOTT, s nem ordított le, hogy mint mindig (pedig teljesen átlagos ember vagyok, átlagos vágyakkal, élettel, ruházattal).


Azt veszem észre, hogy az egész ország egy depresszió- karám, mindig, mikor megyek az utcán, látom, hogy az emberek kötekedve, mogorván beszélnek egymással, szomorúak, magukba vannak roskadva, vagy hőbörögnek.


A buszon közlekedve mindenki le van hangolva, ha netán tán megkérdezek valakit, akkor hőbörögve válaszol, mintha valami bántót kérdeztem volna, s elküld a melegebb éghajlatra.


Szinte senki se mosolyog, semmilyen összetartás nincs az emberek között, itt a Gyakorikérdések.hu-n is örömmel megy a lepontozás, ha valaki pozitívan áll a dolgokhoz (itt most nem a fideszes propagandákra gondolok), ok nélkül aláznak meg embereket minden egyes fórumon.


Ilyen nincs. Szinte polgárháborús helyzet van, ha politikáról, hétköznapokról van szó, a baloldal szinte irtja a jobboldalt, de ez így van fordítva is. Ha vendégségbe megyünk és előkerül a politika, akkor kitör a szó-harc, szinte mindenki üvölteni kezd, de ez nem csak nálunk van, a szomszéd is ezt csinálja, ha vendégeket hív. Politika? Hőbörgés, apokaliptikus állapotok a rokonok között.


Érdekes, hogy Latin- Amerikában, illetve a nálunk jóval szegényebb társadalmakban is nagyobb az összefogás, boldogság, itt meg mintha depresszió- kezelésen volnánk, minden goromba, s magába roskadt, szinte egymást ölik az emberek (ha nem is tettekkel, de szavakkal igen).


Én vidám természetű vagyok, mindenben meglátom a jót, de nap mint nap látom a lehangolt, depressziós embereket, s komolyan, ha nem megyek el ebből az országból, tartok tőle, hogy én is átveszem ezt a szokást.



2016. jan. 21. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A déli/latin országoknak sajátos a kultúrája.

A spanyoloknál nagy a munkanélküliség, de mégis vigyoroknak, mint a tejbe tök.

2016. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen hely.

Ezért is mennek el sokan.

2016. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mindenkire mosolygok és a többség vissza is mosolyog.
2016. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!