Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzek nagyon erős...

Miért érzek nagyon erős vágyakozást a '70-es évek második fele és a '80-as évek első fele iránt?

Figyelt kérdés
Igaz, 84-ben születtem, gyerekkoromból vannak pesti utca-hangulati emlékeim a '80-as évek második feléből (utcakép hasonló) és amit tudok könyvekből, filmekből a korszakról, érzem a hangulatát és eszeveszettül vágynék akkor élni. Igaz, nem vagyok se komcsi, se szoci. Mégis hogy lehet ez? Ti nem vágytok rá?
2011. máj. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%
Én is így vagyok ezzel.. Szerintem azért szereted a 70-80as éveket mert élhetőbb emberbarát világ volt és nem kellett félni senkinek az éhhaláltól meg a kisemmizéstől mint mostanában. Vidámabbak voltak az emberek is mert tudták holnap és 10 év múlva is lesz biztos munkahelyük házuk stb. És nem volt olyan nagy anyagi külömbség ami feszélyezte az embereket.
2011. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Feladnám a mobilt, a kütyüket, az mp3-at bakelitre cserélném, a mai autómat pedig 1200-es Ladára, és döcögnék le az ingyenes M7-es pályán a Balcsira, ahol este Bergendy koncert vár. mmmm micsoda élet!


Az egyetlen rossz az lenne, ha az időutazással nem törlődne ki a memóriám és tudnám, milyen lesz 2011. :(

2011. máj. 7. 21:39
 3/54 anonim ***** válasza:
82%

Azért érzel ilyeneket mert a legtöbb embernek akkor jobb volt.

Nem pénzközpontú,hanem emberközpontú rendszer volt.

A szocializmus máshogy értelmezte az alapvető jogokat.

Ott az volt a fontos,hogy ne halj éhen,de a szólásszabadság másodlagos volt(sokaknak,köztük nekem is még most is az).

Ma van szólásszabadság,de alapesetben le se sz*rják ha az utcán élsz.

Akkor ez megengedhetetlen volt.

Egyébként én is szeretnék a feljebb említett korban élni.

2011. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Én '93-ban születtem, szóval végképp nincs semmi emlékem, csak amit a szüleim mesélnek, de én is szeretnék abban a korban élni. Mondjuk örökre nem, de nyaranta szívesen visszamennék egy "retro-nyaralásra".

Egyébként ez az időszak a kapitalizmusban is jobb volt. Az amerikai oldalakon is a 75-84 közötti időt siratja mindenki, szóval a jelenség globális :D

2011. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, hogy akkor lehettem gyerek és nem most. Sokkal normálisabb világban nevelkedtem fel, mint ami ma van.
2011. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Én 50 feletti vagyok, sosem voltam párttag, se szoci, se komcsi, ennek ellenére a mai eszemmel az sokkal jobb volt. Kiszámítható, nyugalmas, nem volt munkanélküliség, nem volt cigányprobléma (akkor még dolgoztak is, legfeljebb kisebb lopások történtek, a gyilkosság ritka volt).
2011. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
23:29 - USA-ban a hetvenes évek végén durva gazdasági válság volt, inkább a Raegen korszakot sírják vissza, amikor kilábaltak belöle. Nagyon vágyok én is már és mindenki egy nagy kilábalásra itthon :)
2011. máj. 8. 09:55
 8/54 doboszoli ***** válasza:
66%

Addig nosztalgiáztok, hogy mindjárt jön egy ....valaki, és jól kioszt benneteket, hogy emiatt a korszak miatt szopunk ma. Nézze meg az ember a sok lumpenproletárt! DD)

Amúgy néhány gondolattal folytatnám a sort:

építőtábor, Zánka, tábortűz, csatos Bambi, egyharmincas lángos, egy forintos óriáskifli, LEO jégkrém, Rakéta porszívó, Trabant,(6 év várakozással),kőszikla állapotú krumplicukor, stb. stb.

És persze 20 évesek sem voltunk....

2011. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Az öregeknek is, akik akkor felnőttek voltak, szinte mind kellemes érzéseik vannak a korszakkal kapcsolatban. Kicsit gagyi, kevéssé minőségi, de kedves, nyugodt korszak volt ez. És hogy diktatúra volt? Ki nem sz...ja le, hogy diktatúra van, ha az emberek élete kellemes?
2011. máj. 8. 19:10
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkor mindig szép. Nem is beszélva, hoyg akkoriban micsoda zenék voltak!


Nem kell ahhoz komcsinak lenni, hoyg az ember szeresse a gyerekkorát.


Hidd el nem volt az olyan szörnyü mint ahogy most azt be akarják állitani. A kisember életébe nem mászott bele a politika már a 80-as években- Voltak tabuk és aki betartotta a szabályokat azokat hagyták élni. Speciele amikor Edda koncerten voltam 1983-ben akkor a fenét érdekelt, hogy mi a rendszer.

2011. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!