Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebbe a dologba csak én érzek...

Nem dávid kérdése:

Ebbe a dologba csak én érzek ellentétet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy rendőrséget fizessük az adónkból. És a rendőrség cserébe folyamatosan emeli a büntetési tételeket, illetve nem valami hatékony.
2012. jan. 14. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fő probléma, hogy szerintem a rendőrség nem igazán arra koncentrál amire kéne:

Arra mindig van kapacitásuk, hogy a főút mellett figyeljék, hogy ki megy 90 helyett 100-al, ellenben amikor utcai verekedéshez hívtam ki őket Budapest belvárosában akkor több, mint 20 percet kellett várni rá, hogy kiérkezzenek, természetesen addigra a verekedés mindkét résztvevője lelépett. Vagy amikor a szomszédunkba betörtek és kipakolták az összes értéket, akkor több, mint másfél óra volt, mire kijöttek...

2012. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. ez még a jobbik eset, nekünk volt hogy egyáltalán nem jöttek ki, pedig többször hívtuk őket.
2012. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Folyamatosan veszik az új traffipaxot és a büntetések pedig irreálisan alacsonyak.


Megjegyzem Ausztriába olcsóbbak a büntetések.



Múltkor én is kértem a segítségüket és háromnegyed óra alatt sikeresen megérkeztek.

2012. jan. 14. 14:29
 5/9 A kérdező kommentje:
*irreálisan magasak
2012. jan. 14. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a könnyebbik végén fogják meg a munkát.

Ittas kerékpározás: 30 ezer.

Vidéken ez elég izmos bevétel hétvégén.

Az, hogy pont a rossz közbiztonság miatt nem mernek a fiatalok 4-5 km-t gyalogolni éjszaka, az őket nem érdekli.


A cigányhordák, akik zaklatják az arra járókat, esetenként összeverik, kifosztják, azok békés járókelők, tettenérés híján.

Fosos, gerinctelen emberré teszi a mundér, akármilyen is volt előtte!

2012. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem érzek benne ellentétet.

Ha betartod a szabályokat, nem büntetnek meg. A szabályszegőket felőlem milliókra is megbüntethetik.

2012. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: én se szegem meg a szabályokat, így engem se büntetnek meg, azt viszont elvárnám, hogy ha valaki ellenem tesz valami ami szabályba ütközik akkor azt megbüntessék.
2012. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rendőrség tevékenysége nemcsak közlekedési ügyekre korlátozódik. Sőt, ez a legkevésbé hangsúlyos feladata. Legalábbis nagyon remélem, hogy foglalkoznak a fontosabb feladataikkal is.


Kérdező! Tévedsz az ellentéteket illetően.


1. Ki fizesse a rendőrséget. A rendőrség olyan feladatokat lát el, amelyek nem termelnek direkt és kézzelfogható eladható értéket. Tehát mint szervezet, nem mondhatja, hogy ezt állítottam elő, a tiéd a termék, fizess érte. Mint a zöldségesnél, vagy a ruhaboltban.

Ezért mondják mindenütt a világon, hogy a rendőrség a társadalom számára végez különféle feladatokat, tehát a társadalomnak kell megfizetnie ezt. Ahogy az önkormányzati tisztségviselőket, a tanárokat, és sok más tevékenységet. A társadalom fizetését pedig technikailag az adók beszedésével oldják meg.


2. A rendőrség semmiféle büntetési tételt nem emel. Egyszerűen nincs ilyen hatásköre, ha mégis megteszi, az közönséges bűncselekmény. A büntetési tételeket, egyáltalán a rendőrség minden ténykedését a kormány állapítja meg és a parlament emeli törvényerőre. Ha tehát problémád van ezekkel, a megfelelő címzettekhez juttasd el.


3. A látszólagos ellentmondás, illetve a kérdésben rejlő problémák a mindenkori kormány abszurd intézkedéseiből következő torz működés következményei. A rendőrségben ugyanúgy vannak rossz vezetők, hozzá nem értő emberek, mint bármely más munkakörben. Ezek konkrét hibákat követhetnek el, amiből nem lehet és nem szabad általánosítani. Továbbá a torz működés, belső megfélemlítettség ellenreakciókat szül, amit persze az embereken vezetnek le, hiszen nekik az emberekkel foglakozás a munkájuk. Ők is, mint bárki, ha lehetetlen feladatokat kapnak, vagy rosszul végzik, vagy még dühösen, elkeseredetten is. Meg is látszik az eredménye.


4. Nem mondtam, hogy nincs gond a rendőrséggel. Különösen ha alkalmatlan vezetők irányítják. De a keletkező problémákért a problémák generálóit érdemes felelősségre vonni, már ha eredményt akarsz, nem csak a dühöt levezetni.

2012. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!