Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Ridikülben szokás lett...

A Ridikülben szokás lett "Amerikát" úgy általában bezzegként emlegetni? Vagy csak véletlen, hogy amikor éppen hallom-nézem, kivétel nélkül mindig említ a műsorvezető valamit, amit "Amerikában" csinálnak, Mo-on meg nem.

Figyelt kérdés

Pl. legutóbb hogy az állatokat terápiára használják.

És a megfogalmazás szerint Amerikában rendszeres, mindennapos bevett szokás. Ami egyáltalán nem igaz,arra sem, amit mondott, az öregek házába vivésre sem. Van, ahol még törvény is tiltja, sok helyen a vezetés vagy a dolgozók nem engedik, ha meg engedik, keresztbe tesznek.

És ott is harcolnak érte, hogy lehessen a kisállatokat, legalább hetente egyszer bevinni, hogy az öregek simogathassák.


DE máskor is beszélt már egészen kivételes dolgokról úgy mintha Amerikában rég bevett szokás lenne.

Már írtam nekik egyszer, amikor nagyon elvetették a sulykot, hogy nem úgy van,de nem válaszolt senki.



2016. jan. 21. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Terapias allatokat (kutya, macska) sokszor meg korhazakba is bevisznek - termeszetesen nem az intenziv osztalyokra.

Es termeszetesen, elotte felterkepezik, hogy nincs-e allergias a betegek kozott.

Torveny nem tiltja, csak annyit ir elo, hogy ha az intezmenyben a BETEGEK illetve a BENTLAKOK kozott valaki allergia stb miatt nem fogadhat allatot, akkor lehetove kell tenni az allatoktol valo elszigeteltseget. A dolgozonak, ha nem tetszik, el lehet menni.

[link]

Nem tudom, honnan veszed, hogy tiltott :) Talan nezz utana, mielott ilyeneket irsz.


(ismerek Kaliforniaban levo magyar oregotthon vezetot, aki valoban tiltotta, aztan feljelentettek. Aztan meg beprobalkozott, hogy o allergias, es azert nem, de amikor a hat bentlakojabol negy elkoltozott, akkor hirtelen nem volt allergias tobbe, hahahaha... :)

2016. jan. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de Amerikában jónéhány dolog mindennapos, ami Magyarországon ritka, vagy nincs is.


".... sok helyen a vezetés vagy a dolgozók nem engedik, ha meg engedik, keresztbe tesznek. "

Nagyon, de nagyon el vagy tévedve. No comment.

2016. jan. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdésem a Ridikülre, és nem Amerikára vonatkozott. Hogy Amerikában kb. mi és hogyan van, avval engem nem nagyon lehet félrevezetni.


Igen, ahogy az első írta, visznek kórházba, stb. helyekre állatokat simogatni, ahol engedik. DE nem általában, és nem általánosságban, és még nem hallottam helyről,ahol többet engednének, mint hetente egyszer. Pedig szeretnék.

A Ridikülben nem ilyen értelemben mondta a műsorvezető.


INkább arra vagyok kiváncsi, hogy aki mindennap tudja nézni, az hogyan látja.

2016. jan. 22. 06:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Az úgy van, hogy: akinek a kenyerét eszed, annak a nótáját fújjad.
2016. jan. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

USA-ban sem egységes ez. Minden államnak meg vannak a maga törvényei.

Úgyhogy valóban félrevezető és túlzás úgy általában azt mondani, hogy Amerikában ez milyen bevett szokás.

De ez sok mindenben így van, sok mindenre mondják, hogy bezzeg Amerikában. Persze, ami ott szigorúbb, amiért ott többet kell tenni, arról nem esik szó :)

2016. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan a Ridikülre reagálva néztem régebben elég sokszor. Azt vettem észre (annak ellenére, hogy nekem úgy alapban szimpatikus) hogy a Jakupcseknek nem nagyon van fogalma arról, hogy az átlagos (nem negatív értelemben) emberek hogyan élnek, milyen problémáik és milyen lehetőségeik vannak. Nagyon más világban él és nem érti a hétköznapi problémákat.
2016. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem is szimpatikus volt régebben. Mostanában többször előfordult, hogy a saját véleményét erőlteti. Igaz, hogy a végére odamondja, hogy "hát nem?"; de azt már nem veszi észre, hogy a többiek nem úgy gondolják, elhúzzák a szájukat, nem szólnak.


Ilyen régebben nem fordult elő.

2016. jan. 22. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Igen, én is láttam mostanában pár adást, ahol a vendégek más irányba vitték volna a beszélgetést, de ő nagyon a saját véleményét akarta erőltetni.
2016. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!