Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most kapcsoltam véletlen az...

Most kapcsoltam véletlen az M1-re, és hát ki a híradós műsorvezető? Az a nő, aki 2 hónapja még a Hír TV-ben villogott. Hogy nem sül szét az arca az ilyennek?

Figyelt kérdés
Kovács Andreáról van szó...

2015. máj. 2. 10:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy tudott átmenni, mivel a Hír TV-nél állítólag módosították a munkaszerződésüket úgy, hogy munkájuk megszűnése után 2 évig más csatornához nem mehetnek dolgozni...
2015. máj. 2. 10:03
 2/10 A kérdező kommentje:
Most akkor várható, hogy a Fidesz-nyali Célpont is feltűnik az M1-en?
2015. máj. 2. 10:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még azelőtt mondott fel.
2015. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Hírolvasó. Ez egy szakma. Ülsz egy székben, és monitorról szöveget olvasol egy kamerába. Nem kell túlgondolni ezt.
2015. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
81%
"módosították a munkaszerződésüket úgy, hogy munkájuk megszűnése után 2 évig más csatornához nem mehetnek dolgozni..."-ez a munkaszerződés érvénytelen mert ellentétes a munka törvénykönyvével.ha ez igaz akkor a hír tv-t kéne büntetni.arról nem is beszélve hogy a munkához való jog mindenkit megillet.kovács andrea munkahelyet váltott,nem értem mi ebben felháborító.attól tartok kérdező te is a fideszes szavazók táborát gyarapítod(próbáltam finoman fogalmazni.)
2015. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Hírolvasó. Ez egy szakma." Nem csak hírolvasó, hanem műsorvezető is volt pl. a Magyarország Élőben c. műsorban...


Szántóvető honnan gondolod, hogy fideszes vagyok? :0 Azért mert szoktam nézni a Hír TV-t? Nem, nem vagyok az. Az ATV-t, a BBC World News-t meg az Euronews-t is szoktam, meg alapvetően a hírműsorokat.

2015. máj. 2. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:

# 5:


A munkaszerződésben lehetséges versenytilalmi korlátozás, mely időszakosan korlátozza, hogy a munkavállaló konkurens vállalatnál helyezkedjen el a munkaviszonyának megszűnése után.


Ezt egyébként a munkáltatónak kompenzálnia is kell, például hogy a munkaviszony megszűnése után a korlátozás idejére is kifizeti a munkabére harmadát.

2015. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szántóvető ***** válasza:
50%
7-es: a versenytilalmi megállapodásban foglalt korlátozás nem lehet aránytalan, és nem lehetetleníti el a munkavállalót.tehát olyan nincs hogy az illető nem dolgozhat hasonló munkakörben Magyarország területén.
2015. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A Pesti Srácok azt írja, a cégcsoport felmondott, vagy felmondást fontolgató dolgozói jogászokkal egyeztetnek arról, hogy megfelelő jogalapot jelent-e a médiumok vezetésének „pálfordulása” a munkaviszonyuk ilyetén megszüntetéséhez, azaz történt-e a munkáltató részéről jelentős kötelezettségszegés, vagy a munkaviszony mindezek miatt fenntarthatatlannak minősíthető. Az is nehéz jogi helyzetbe hozza a távozókat, hogy a médiában szokásos SZERZŐDÉSek részét képezi olyan MEGKÖTÉS, amely tiltja, hogy a dolgozó a munkaviszonya megszűnését követően bizonyos ideig – jellemzően 6-18 HÓNAPIG – MÁS MÉDIUMNÁL VÁLLALJON MUNKÁT.


[link]

2015. máj. 2. 16:24
 10/10 anonim válasza:
4/9-nek. Mi az, hogy nem kell túlgondolni? Te is azok közé tartozol, akik k.vára mindenhez értenek.
2022. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!