Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 732-ben Poitiers-nél ki volt...

732-ben Poitiers-nél ki volt az arab sereg vezetője? A kérdés igazából az, hogy itt még Tarik volt-e az uralkodó és ő vezette-e a seregeket.

Figyelt kérdés

Tudom, Google imád engem, de csak azt találtam mindenhol, hogy Martell Károly legyőzi az arabokat. Az a legközelebbi információ, amit találtam, hogy a következő arab dinasztria 750-1258-ig uralkodott. Az nem derült ki a szövegből, hogy ez a Tarik utáni dinasztria-e, de nem merek támogatás nélkül arra következtetni, hogy akkor a 732-es csatánál még Tarik volt.


Köszönöm előre is!


2010. márc. 28. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért mert nem magyar, hanem angol wikipédiát kellett volna nézned. A magyar wiki egy határ sz.r.

A nyugatiak viszont Tours-i csata néven emlegeteik, nem Poitiers-i-nek!


Az arab sereg vezére Abdul Rahman Al Ghafiqi és Umayyad az ütközetben.

2010. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagyis bocsi, én írtam hülyeséget, az első az ember neve, a második pedig nem személy, hanem a dinasztia, amibe tartozott, tehát Omajjád volt.
2010. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 28. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!