Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a legtöbb háztartásban még a wc-t is ivóvízzel húzzák le, annak ellenére, hogy a Föld vízkészletei vészesen fogynak?

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 23:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"az ilyen kérdések segítenek arrafelé haladni."

Mármint nem a medvére gondoltam, hanem a jövő generációkra. :)

2016. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Amikor feltettem a kérdést leginkább arra gondoltam, hogy miért lenne annyira bonyolult (/költséges) kútvíz vagy talajvíz, esetleg esővíz öblítésre váltani.
2016. febr. 8. 23:20
 13/14 A kérdező kommentje:
És igen, megváltozni nem fogunk, de legalább a következő generációkat tudatosan nevelhetjük a természet helyes kihasználására (már ha van ilyen).
2016. febr. 8. 23:22
 14/14 anonim ***** válasza:

"miért lenne annyira bonyolult (/költséges) kútvíz vagy talajvíz, esetleg esővíz öblítésre váltani."


A jelenlegi vízhálózatot gyakorlatilag meg kellene duplázni. Akár nagyban gondolkodunk (városok, társasházak), vagy akár kicsiben (családi házak). Kútból sem lehet akármennyit ásni (főleg egész városok ellátására), az esőt is gyűjteni, tárolni kell valahogy, szóval csupa beruházás. Egyénileg persze bárki belevághat a házában, csak utána kell járni, hogy mihez kell engedély, és mihez nem.

2016. febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!