Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A 2015. -ös Unicum reklámjában...

Sutikecske kérdése:

A 2015. -ös Unicum reklámjában minek nevezik azt a piros "dolgot" amire a manus rányomja a pecsétgyűrűjét? Már többször is láttam de sohasem tudtam, hogy hívják.

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=GQQLBLl5dVc

(0-tól 9 másodpercig)



2016. febr. 8. 13:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a pontos megnevezése viaszpecsét :)
2016. febr. 8. 13:18
 2/4 Shai-Hulud ***** válasza:
A piros anyag a pecsétviasz :-)
2016. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:
2016. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a piros anyag a pecsétviasz (közönséges gyertyaanyag), amivel belenyomják a mintát (általában családi címer, vagy hasonló), az pedig a viaszpecsét. Ezt régen előszeretettel vésették gyűrűbe, mert egyrészt mutatta, hogy mennyire fontos ember a viselője (többnyire aranyból készültek, és igen súlyosak voltak), másrészt mindig kéznél volt, nem kallódott el. Meg aztán az egzisztencia, átlagos emberek sosem írtak vagy írattak olyan leveleket, amelyeket pecséttel kell lezárni. Ilyet leginkább igen magas rangú tisztviselők viseltek (püspökök, érsekek, hercegek, bárók, grófok, stb.)
2016. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!