Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek csalóknak fizethet...

Szerintetek csalóknak fizethettem "adományt" a Széll Kálmán téren?

Figyelt kérdés

Nem sokat gondolkodtam, csak annyi jutott el az agyamba, hogy gyerekeknek gyűjtenek adományt, akik hátrányos helyzetben vannak.


Mint mindig ezen is elkezdtem rágódni, hogy mi van akkor ha nem ez a történet, sőt olyannak adok aki főleg nem érdemli meg. Tudom, akkor kellett volna gondolkodni. És azt is tudom, hogy nem csak a beteg gyerekeknek kell a pénz. Viszont hajléktalanoknak meg nem mindig adok és igazságtalannak érzem magam emiatt. Ráadásul elfilóztam azon, hogy ki érdemli meg jobban? Aki nyíltan borra kéri vagy beteg emberekkel manipulál? Szerintetek?



2016. febr. 26. 18:50
 1/5 Morozov ***** válasza:
100%

Könnyen lehet. Én már régóta nem adok senkinek semmire, főleg az ilyen utcán leszólítósaknak nem.

Egyszer beszéltem egy szakemberrel ezzel kapcsolatban, aki a hajléktalanellátásban dolgozott és több szociális intézményt vezet. Ő azt mondta, hogy szerinte sem jó, ha adunk a hajléktalanoknak, mert ezzel csak arra ösztönözzük őket, hogy ne vegyék igénybe a komoly állami pénzeken (a mi adónkból) fenntartott szociális támogatórendszert, hanem az alamizsnán éljenek, ami amúgy havi szinten több bevételt jelent, mint egy átlagember fizetése.

Ezek a "gyerekeknek gyűjtök" emberek meg általában csalók. És a gyerekeknek is van államilag finanszírozott ellátórendszere amúgy.

2016. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Persze, ezek csalók. Messziről el kell kerülni őket. Mindig megtalálnak engem és nagyon bunkók, erőszakosak.
2016. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyerekeket segítő segélyszervezetek tudtommal nem az utcán gyűjtenek. Ha utcán csak úgy odamennek hozzád soha ne adj.
2016. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ökölszabály: aki az arcodba nyomul az utcán, az mindig csaló. Akinek valóban szüksége van a támogatásra, nem veri nagydobra. Most már mindegy, legközelebb ne adj semmit az ilyen "kéregetőknek".

A második kérdésedre: szerintem az érdemli meg jobban, aki nyíltan borra kéri, mert ő legalább őszinte, és nem próbál egy kitalált cél mögé bújni, ráadásul az általad említett példában gyerekekre hivatkozni, ami igencsak ízléstelen szokás.

2016. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen csaló volt... amikor először jártam a fővárosban akkor rohadtul meglepődtem, hogy minden sarkon valaki pénzzel akar lehúzni, pár alkalom után az ember inkább már mindenkit levegőnek néz.
2016. febr. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!