Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erdélyben élő magyarokra...

Erdélyben élő magyarokra miért mondják, hogy románok?

Figyelt kérdés
inkább rájuk a cigány jelzőt használják de miért ? az ő hibájuk , hogy ott születtek ? nekem ezt azt ott élő rokonaim mondják , hogy ezt mondják a magyarok hogy " jól beszél magyarul ez a román ". mi ez a raszizmus

2016. márc. 15. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Román állampolgárok. És románnak lenni rosszabb, mint magyarnak, vagy piréznek?
2016. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Csak a nagyon-nagyon primitív emberek mondják egy magyar identitásúról, akinek az apja, nagyapja, dédapja egy napon arra ébredt, hogy egy másik országban van, mint ahol elment aludni. Trianonnal településeket vágtak el. Elég gennyesség erről nem tudni, és belevágni a kést azok szívébe, akik áldozatul estek ennek az asztalnál megtárgyalt döntésnek. Itt az 5.4 pontban, a kettévágott települések:

[link]


Az pedig, hogy "mindegy", csak azok mondják, akik meg akarják semmisíteni az identitásukat az embereknek, vagyis meg akarják ölni a lelküket. Ha magyarnak érzi valaki magát, akkor magyar. Ha románnak, akkor román. Ha mindkettőnek, akkor mindkettő. HA szlovák és magyar és román ősei vannak és mindegyiket érzi a szívében, akkor az az identitása. Az anyanyelve pedig a legdöntőbb abban, hogy érzi magát.


Ne akarja valaki kívülről ezt meghatározni, mert aljasság.

2016. márc. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Én pl azért mondom, mert egyszerűbb, mint erdélyi magyart mondani, és így nyilvánítom ki azt is, hogy nem igazán szeretem őket. A mi falunkban kb. 300 dolgozik, ami ugye azt jelenti, hogy sok munkahelyet elvesznek a helyi lakosoktól, de ez országos szinten 100-200 ezer munkahely is lehet. És a mentalitásuk is távol ál a magyarországi magyarok mentalitásától. Magyarul beszélnek, magyarok is, de mégis csak romániában szocializálódtak. Ismerek pár százat, tehát nem a levegőbe beszélek.
2016. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Mert legyünk őszinték attól még hogy magyar nyelvet beszélnek teljesen úgy viselkednek mint a románok. Sok van körülöttem belőlük és borzasztóak, ők tényleg balkániak. Harsányak, ordibálnak, lusták dolgozni, de ha te nem dolgozol mennek sírni a főnökhöz. Beképzeltek, makacsok ők, rájuk mindent lehet mondani de hogy magyarok azt nem.
2016. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Mert Romániában élnek. A beszédre is igaz lehet. Vannak határon túli magyar barátaim, lehet hallani, hogy máshogy beszélnek mint az itt élők. Ők is észreveszik a különbséget, nyelvtani hibákat is gyakrabban vétenek.

Szobatársam is külföldi magyar. Van, hogy megkérdezi hogy mondunk bizonyos szavakat. Az unokatestvére csak idén került Magyarországra. Tud magyarul, de jóval korlátoltabb a szókincse mint annak aki itt él.


Cigány = Roma. Romániában élő személy = Román.

Nem értem, hogy jön ide a cigányság.

2016. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"nekem ezt azt ott élő rokonaim mondják , hogy ezt mondják a magyarok hogy " jól beszél magyarul ez a román "


Pedig katasztrofálisan beszélnek.

2016. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Tájszólásról hallottatok már? :D


https://www.youtube.com/watch?v=DOZTYCQKoAs


Gondolom ez a palóc bácsi sem magyar, hiszen tájszólása van.

2016. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy Magyarországon több mint félmillióan a magyartól eltérő nemzetiségűnek (cigány, német, szlovák, horvát stb.) vallják magukat. Őket sem ismeritek el annak aminek vallják magukat?
2016. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

A palóc bácsi gondolom palóc.:)


Amúgy meg marhára leszarom ki minek gondolja magát vagy mást, aki magyartalanul beszél az magyartalanul beszél. Ennyi. Talán ha le kell írni, akkor helyesen írná?

2016. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

"A palóc bácsi gondolom palóc.:) "


Igen, palóc, ami egy magyar népcsoport, mint például a székely.


"Amúgy meg marhára leszarom ki minek gondolja magát vagy mást, aki magyartalanul beszél az magyartalanul beszél. "


Magyar nyelvjárás, miért lenne magyartalan? :D


"Talán ha le kell írni, akkor helyesen írná?"


Miért ne? Nekem van olyan ismerősöm, aki erős tájszólással beszél, viszont az írásából ez egyáltalán nem érződik.

2016. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!