Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak az emberek...

Miért foglalkoznak az emberek annyit azzal, hogy ki zsidó meg ki nem zsidó?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon is állandóan kérdezgetik a legkülönbözőbb híres emberekről, hogy az illető zsidó-e. Mi ez a zsidó-mánia? Miért gondolják egyáltalán, hogy ők olyan sokan vannak? Mi alapján mondják rá minden második emberre, hogy az? Hogy lehet egyáltalán megkülönböztetni őket a nem-zsidóktól?
2016. márc. 18. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert hülyék. De tényleg. Az ostoba emberek a frusztrációjukat nem tudják máshogy levezetni, minthogy belemarnak egy másik emberbe. Ha zsidó az a baj, ha nő az a baj, ha férfi az a baj, ha gazdag az a baj, ha csóró az a baj...mint az a bizonyos Belga szám:D

Egyszerűen nincs annyi eszük, hogy sporttal vagy kreatív dolgokkal vezessék le a stresszt, persze közben rágja őket az irigység, ha valaki 1 picivel jobb náluk. Sajnos nekem is vannak ilyen ismerőseim. Szánalmasak.


25/nemzsidó, csóró, ateista, nőnemű lény

2016. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, az első hozzászóló nagyjából levezette az ilyen emberek lelkivilágát, másokat hibáztatni mindig könnyebb. Annyit tennék még hozzá, hogy zsidózni egyes körökben még divat is manapság, és mivel az elterjedt sztereotípia szerint a zsidók kapzsik és a bőrük alatt is pénz van, nos, íme a képlet: ha valaki gazdag és/vagy hatalmi pozícióban van, és egyes hiányos neuronszámmal született rétegek számára nem szimpi = zsidó.
2016. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
azert mert hitler utalata a zsidokat es mi mindd hitler gyermekei vagyunk.
2016. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel l*sz**om, hogy ki zsidó és ki nem az.

Ha gyakorolja a vallását, akkor azt tiszteletben tartom - de ugyanígy vagyok a más vallást követőkkel is.


Sokan frusztráltak, és kell valakit, akit okolhatnak a saját sikertelenségük miatt. Ehhez a legkönnyebb egy csoportot kiválasztani, és annak minden tagját bűnösnek tekinteni.

A másik lehetőség,hogy akinek igazából nincs mire büszkének lenni, nincsenek értékei, eredményei, az is büszke akar lenni önmagára. Ilyenkor lép be a származásra való büszkeség. De ugye ilyenkor valamivel meg kell indokolni, hogy miért ad büszkeségre okot a származás - ekkor lép be, hogy a származását valakikkel szemben tudja csak definiálni."Azért ér többet a magyar, mert nem olyan mint...".

2016. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"azert mert hitler utalata a zsidokat"

Azért csak sikerült feleségül vennie egyet.

2016. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek nem foglalkoznak ezzel.
2016. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"25/nemzsidó, csóró, ateista, nőnemű lény"


Pont hozzám passzoló :D

2016. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1-es és a 4-es jól leírta a lényeget.

Természetesen azt is meg kell jegyezni ,hogy az ilyen jellegű (mármint: ki zsidó?) kérdéseknél nem a zsidózás a lényeg függetlenül ,hanem az ,hogy mondjuk valaki megtudja e ,hogy zsidó származású e.

Bár itt elégé nehezen lehet megtudni.


Üdv!

2016. márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"nem a zsidózás a lényeg függetlenül ,hanem az ,hogy mondjuk valaki megtudja e ,hogy zsidó származású e.

Bár itt elégé nehezen lehet megtudni. "


De mire jó, ha megtudod? Akkor mi van?

2016. márc. 20. 13:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen semmi.

De ha közeledik a zsidó kultúrához/identitáshoz akkor már valami... :) (Legalábbis az én irányzatomnál. Vallásos zsidó vagyok -humanisztikus-)


Üdv megint!

2016. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!