Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak az emberek...

Miért foglalkoznak az emberek annyit azzal, hogy ki zsidó meg ki nem zsidó?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon is állandóan kérdezgetik a legkülönbözőbb híres emberekről, hogy az illető zsidó-e. Mi ez a zsidó-mánia? Miért gondolják egyáltalán, hogy ők olyan sokan vannak? Mi alapján mondják rá minden második emberre, hogy az? Hogy lehet egyáltalán megkülönböztetni őket a nem-zsidóktól?
2016. márc. 18. 15:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A zsidó kérdés mindig is foglalkoztatta az embereket,hiszen majdnem minden korban üldözték őket. Valamiért az emberek berágtak rájuk, és ezért sokszor ők voltak a hibásak, pl a pestisjárványnál is őket okolták. De az Izrael államnak sem közömbös, mivel Izrael 12 törzsből állt az elhurcolás és kivándorlás előtt. És ebből a 12 -ből 10 még hiányzik, pontosabban elkeveredett a Földön, szóval Izra állama szeretné visszállítani az eredeti törzseket.

A másik meg, hogy sok ember szerint szégyen az ha valaki zsidó, és ők azért zsidóznak, valakinek fontos, ők azért zsidóznak, és valakiet teljesen hidegen hagy, őket nem érdekli ez az egész.

2016. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hol kérdezgetik ezen az oldalon? Én nem láttam, pedig elég sokat böngészem a véletlen kérdéseket.


Szerintem, azért kérdeznek rá egyesekkel kapcsolatban, mert ránézetre nem tudják, nem annak néz ki.(A kérdező elképzelése szerint, persze.)

Semmi más színezete nincs, csak belemagyarázzák, mit tudom én, miért.


Az is érdekes, hogy ha valakinek németes neve van, vajon sváb-e vagy zsidó. Az nem kérdés, hogy vajon szlovák-e, ha olyan a neve, stb.


A cigány is azért kérdés, hogy a kinézet szerint vagy ellenére az lehet-e vagy sem. Számítani nem számít, csak szeretjük a helyére tenni pontosan tudni -már amennyire lehet- a dolgokat.

Ráadásul a cigányok nevei elég vitathatóak. Vannak, amikról el lehet dönteni, de másokról nem.


Hogy hogyan lehet megkülönböztetni a zsidókat a nemzsidóktól? Csak családfakutatással, úgy viszont nagyon könnyen.


Kérdezhetnénk mást is, de egy csomó dolgot már eleve tudunk.


Kérdezhetném, hogy pl. Az Áder János református-e, mert olyan református kinézete van, de tudni lehet, hogy pont katolikus. Szóval nem kell kérdeznem.


Viszont a másik oldalról kérdezhetném, hogy az Orbán Viktor katolikus-e, mert istenbizony inkább annak néz ki, mint reformátusnak. De, nem, ő meg jusztis református. Még annak ellenére is, hogy rendszeresen azt is írják róla, hogy cigány is, aminek megint abszolut nem néz ki. És mellesleg a cigányok is sokkal inkább katolikusok. Szóval azt sem kell megkérdezni, mindenki tudja, nem titok.


Csak azért kérdezünk, mert nem tudjuk, és szeretnénk tudni, semmi más.

2016. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!