Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol tudnék ismerkedni hungaris...

Hol tudnék ismerkedni hungarista lányként?

Figyelt kérdés

Én erősen vallom az Isten-haza-család elvet. S hazaszeretet pár éve az öltözködésemben is meglátszik, s emiatt kaptam sok beszólást, szemforgatást (még a saját osztályfönőköm is kibeszél a hátam mögött)...Elég sok helyről kinéztek, s ezért elég nehezen találom meg a társaságom, nehezebben tudok barátkozni is. Én próbálok mások felé nyitni, de azért nem fogom feladni az elveimet, s a nézeteimet, hogy másnak megfeleljek...

Leginkább nemzeti rockot hallgatok (nem nézem le a többit sem, csak az nem az én világom). Koncertekre sajnos csak néha van lehetőségem eljutni, évente csak 1-2X, így itt sincs igazán alkalmam ismerkedni.

Előre is köszönöm a válaszokat, s a segítséget!



2016. márc. 27. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez függ attól hogy mennyire vagy szélsőséges, egy hazafias érzelmü embert nem tagadnak ki mindenhonnan csak az elvei miatt.
2016. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha az osztálytársaimból indulok ki, akkor még odáig sem jutok el, hogy egyáltalán szóba álljak velük, mert már a ruháimmel, az öltözködésemmel sincsenek "megelégedve".

Nem jellemző rám, hogy hangoztatnám a nézeteimet, de ha kell, akkor megvédem magam, s azt amiben hiszek...

2016. márc. 27. 18:36
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és nem igazán válaszoltál a kérdésre, az érdekelt volna hogy külsőleg mennyire vagy szélsőséges, mellesleg minden városban vannak helyek ahova a hazafias emberek járnak, (gondolom vannak) én magam is hasonló nézeteket vallok de engem még nem tagadtak ki sehonnan emiatt, sőt örültek nekem:D
2016. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az öltözködésben nem lenne muszáj meglátszódnia ennek, ismerkedj ott ahol a többi korodbeli.
2016. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3.

Akkor te biztos jobb helyekre jársz.

Az öltözködésemben teljesen meglátszik. Fekete, magyaros póló, fekete gatya, martens bakancs, nagy-magyarországos nyaklánc. Néha hordok mást is, színesebb ruhákat, tornacipőt...de általában feketében vagyok.

2016. márc. 27. 19:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Hova valósi vagy? (úgy kb. nagyjából)

Mert nagyon nem mindegy, hogy egy hazafias érzelmű ember a pesti ecsetfejűek között van, vagy pedig egy földműves munkaszerető faluban.

2016. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Zala megyében élek, ami ilyen szempontból jó, mert nem igazán szeretem a nagyvárost.
2016. márc. 27. 19:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem hiszem, hogy azért néznek ki téged, mert szereted a hazádat. Valahol mindenki szereti, ki jobban, ki kevésbé, de ez egy természetes dolog.


(Még abban is van valamennyi hazaszeretet, aki a mostani helyzet miatt kígyót békát mond az országra és külföldre készül. Lehet, hogy most haragszik mindenre és mindenkire, de akkor is felnőtt valahol, van egy anyanyelve. Vannak dalok amiket fejből tud, még ha évekig nem is hallja őket. Ez nem tűnik el nyomtalanul.)


Tehát szép dolog, hogy szereted a hazádat, ugyanakkor tartsd szem előtt, hogy nem mindegy, hogyan nyilvánítod ki. Gondolok itt például arra, amikor sok hungarista hajlamos valakit leminősíteni azért, mert nem kiabálja ki a magyarságát úgy, mint ők. A legtöbb ember csendesen éli ezt meg. Vannak sokan, akik nem szeretik a nemzeti rockot, sosem tanulnák meg rovás írást és mégis rengeteget tesznek a hazájukért. Önkéntes munkát végeznek, vagy rendszeres véradók stb. Még egy dolgot megosztanék veled, amivel már sokszor találkoztam és nagyon bántó tud lenni: Amikor azért minősítenek magyartalannak, mert másként gondolkozom, mint ők. Valamiért ezeknek az illetőknek nem fordul meg a fejükben, hogy az is jót akarhat az országnak, aki ezt egy másik úton képzeli el, mint ők. Úgy látom, mintha számukra nem létezne az a fogalom, hogy "velem ellentétesen gondolkozó MAGYAR ember". Néha egy furcsa szektára emlékeztetnek, akik számára csak az a magyar, aki az ő dogmáikat követi. Nyilván ez egy szélsőséges eset, és nem gondolom, hogy Te ilyen vagy, de kérlek, soha ne is legyél! Ha pedig valaki beszól az öltözködésed miatt, gondolj arra, hogy biztos egy olyannal találkozott előtted, mint amilyet az előbb bemutattam. Elhiszem azt is, hogy dühít ez az általánosítás. A legundorítóbb dolog. Ha viszont felkapod rajta a vizet, csak magad alatt vágod a fát. Inkább légy vele kedves, legyél természetes. Hadd lássa, hogy ilyen egy igazi, hazáját szerető, értelmes magyar fiatal.


Bocsánat, hogy hosszú lett, remélem segítettem. :)

2016. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm a válaszodat! Nagyon sokat segített. Próbálok mindig kedvesen, hozzáállni az emberhez, hiszen nincs bajom velük. Szeretek segíteni mindenkinek mindenben, amiben csak tudok.

Nem szeretnék olyan lenni, akiről írtál. Én elfogadom, hogy valaki tőlem eltérő dologban hisz, vagy mást vall. Én tiszteletben tartom, s ezért nem nézem le, sőt van 1-2 nem hungarista barátom, akik elfogadnak, s én azt szeretném, ha mások is tiszteletben tartanák az én elveimet. Persze nem kedvelhet mindenki mindenkit, de ne a külsöségek alapján ítéljen meg. Ne a külsöm miatt utáljon, vagy vessen meg...

2016. márc. 27. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Gyanítom, hogy az alapfogalmakkal van a baj. Méghozzá többféle. Nem könnyű elmagyarázni.

Isten-haza-család elv nincs, ezt üresfejű populisták találták ki, mert néhány ember számára rohadtul jól hangzik, és nagyon buknak rá. Ami viszont a kitalálóknak így vagy úgy, rendkívül hasznos. A vallás magánügy. Egy ember nem attól tisztességes, hogy vallásos, vagy sem, hanem attól, miként viselkedik. Láttam én már vallásos gyilkost is. Ha vallásos vagy, tedd, szíved joga. De hivalkodni vele nem túl szimpatikus. HA szereted a hazád, az jó. Sokféleképpen lehet szeretni. Széchenyi például úgy tette, hogy elment Angliába, megnézte mi viszi ott előre a gazdaságot, és itthon próbálta meghonosítani. Hogy nem teljes sikerrel, nem rajta múlott. Más pedig másképp teszi ugyanezt, tehetségétől, lehetőségétől függetlenül. A hazaszeretet a hétköznapi életben ritkán látszik, aki a mellét döngeti erre hivatkozva, többnyire csak árt és nem használ a hazának. És legfőképp: a Nagy Magyarország embléma viselése a legcsekélyebb mértékben sem jelenti a hazaszeretetet. Üres frázis, legtöbbször (külföldön) irritáló, tehát káros az országnak. A családhoz tartozása világ legtermészetesebb dolga. Hogy ma mégsem így van sokszor, az gyakran hibás divatból, még inkább gazdasági kényszerből van. Sokaknak azért üres frázis, mert nem nyújtja azt a család, amit kellene. Önzésből, butaságból, kényszerből, kinek miért.

A tartalom és forma harmóniája fontos. Csakhogy az általad elmondott öltözködési forma inkább kihívó, irritáló, semmint azt az elvet kifejező. Azok, akiknek igazán fontos ez, soha nem a formában, hanem a tetteikben mutatják meg ezt. Veled is az lehet a probléma a környezetedben, hogy kirívónak, üres magamutogatásnak, hogy kicsit erősebben fogalmazzam - az öntelt butaság megnyilvánulásának tartják. Gyakran joggal, mert az ilyen öltözködés mögött többnyire ez a "tartalom" húzódik meg.


Ha számodra fontos a vallás, nem félméteres keresztet kell hordani, hanem számon kérni a gyalázót: miért teszi? Ha fontos a haza, a Nagy Magyarországgal ezt semmiképpen nem fejezed ki a jóérzésű emberek döntő többsége számára. De külföldön öntudatos (bár szerény) magyarként viselkedsz, nem mutogatod, de ha szóba kerül, a megnyilvánulásaidból látható, hogy büszke vagy a nemzetiségedre. Ez a hazaszeretet. Ha fontos a család, teszel érte. Hogy ne érje külső bántódás, de még inkább, hogy belső békéje legyen, hogy tagjai örüljenek egymásnak. Minden más csak -néha zavaró - sallang. A valódi tartalom hamis formákkal való helyettesítése.

2016. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!