Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megkülönböztetni...

Hogyan tudnám megkülönböztetni a japán és a kínai kultúrát?

Figyelt kérdés
Milyen sajátosságai vannak a két kultúrának? Mik a jellegzetes szokások, milyenek a házak, ilyesmire vagyok kíváncsi... Az egész a ma este játszott Kung Fu Pandáról jutott az eszünkbe, mert egy barátnőmmel nem tudjuk eldönteni, hogy Kínában vagy Japánban játszódik-e a mese. Ugyan ilyen a Mulan c. rajzfilm is, ezt se tudjuk. Esetleg erre is válaszolhatnátok. :) Köszi!
2010. ápr. 5. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kínában játszódik mivel a panda kínában lakó állat
2010. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
mulán is kína mert a kínaiak sárgábbak és a sárkámyok kínában vannak
2010. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor nem értem, hogy a Mulan rajzfilmben miért "öltöztetik" be gésának... Ha gésának öltöztetik be, ezt nem tudom biztosan.
2010. ápr. 5. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét mese Kínában játszódik (A mulánt hogy nem lehet eldönteni amikor a Kínai nagyfallal indul? O.o). A 2 kultúra egyébként nagyban hasonló, mive kína uralma Japánt igen hosszú idei, az írásuk nagy része Kínai, a házak nagyon hasonlóak, ők is nagyon hasonlóak. Kínának van több sárkányos legendája, több katonai története, és tipikusan minden ami kung fu az Kína, Japánban ninják vannak és karatésok. Japán mese alig (mármint olyan ami ott játszódik de nem Japánból származik, minden Anime japán, kínai anime alig van) van, szal ha konkrétann nem mondják akkor Kínai.


A kínai rajzok kicsitt szögletesebbek, a japán rajzfilm íveltebb, a nyelvűk pedig más hangzású, a kínai nyávogós a japán kicsit ugatós. Külsőre a Japánok majdnem fehérek de vágottabb a szemük, a kínaiak álltalában sárgák (van pár naracsosabban sárga, pár fehér és pár kreolos) és kevésbé vágott a szemük (a vágottól egészen a félvéresig terjed). És persze vannak integető macskáik, :D Most kb ennyi jut eszembe.

2010. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ok de megnéztem wikipédián és az kínai
2010. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a Mualánban nem öltöztek be géshának, az náluk tipikus női ruha viselet (ha az elejére gondolsz akkor az a tipikus mennyaszonyi öltözet volt anno). Az arcukat fehérre festik mert a tökéletes szépség ideál ázsiában (nem csak kínában) hófehér bőr, sötét szem (álltalában vágott szemet szeretik kínában) és fekete haj, vörös ajak (olyan kicsike). A gésháknak a hátukon van masni nekik nem volt, a film végén udvarhölgyeknek öltöztek, lehetséges hogy az hasonlít a géshákhoz hiszen kb akkor fejlődőtt ki a gésh kultúra japánban amikor kínai hatalom alatt voltak.
2010. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mostmár mindent értek, köszi szépen :) (nem nagyon emlékeztem a mesére, régen láttam, de most hogy mondjátok, a fal miatt tényleg eszembe juthatott volna :$ :D)
2010. ápr. 5. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kis segítség: a japán és a kínai nyelvet úgy tudod megkülönböztetni egymástól, hogy megfigyeled a jellemzőit. A kínai egy szótagokban beszél, erre szokták mondani, hogy "csing-csang-csung", ami elég nagy sarkítás :) Nekim az írásuk is bonyolultabb, minden szótagnak (vagyis szónak, mivel általában egy szó egy szótag) külön jele van. így kb. 6000 jelet használnak a mindennapi életben.


Sokan abba a hibába esnek, hogy úgy gondolják, hogy a japánok is, és a kínaiak is egyformán néznek ki, ugyanaz a nyelvük is, de ez nem igaz. Mégcsak nem is hasonlítanak! A japán nyelv eredete tisztázatlan, nem tartozik bele a kínai nyelvcsaládba. Rájuk az jellemző, hogy minden mássalhangzó után áll egy magánhangzó (az N hang viszont külön szótagnak számít, az állhat bárhol). Példa erre Hirohito császár neve, amit majd fogtok tanulni töriből, vagy már tanultatok. Suzuki, Toyota, Subaru, Asahi, stb. márkanevekben is jól kitűnik, mennyire különbözik a japán a kínaitól. Az írást is csak részben vették át a kínaiaktól, az övék jóval egyszerűbb: saját írást is kifejlesztettek, kétféle szótagírást, a katakanát és a hiraganát.

2010. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

^^

A katakana főleg kanjikból fejlődőtt ki. Pl a KU hang katakana jele Kínaiul éjszakát jelent.

2010. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!