Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarország miért rossz...

Magyarország miért rossz annyi mindenben?

Figyelt kérdés

Talán valami kulturális,nemzeti sajátosság?

Azért is kérdezem itt.

Olyasmiben vagyunk jók ami rossz.

-Rákos megbetegedés és az abban való nagyobb elhalálozás

alkuholizmus,öngyilkosság,elhízás,pesszimuzmus.

A 15-30 közöttiek nálunk a legboldogtalanabbak múltkor olvastam. Már olyannal is találkoztam(pár éve cikk vol),hogy még az afgánok is bizakodóban tekintenek a jövőbe, mint a magyarok.

Az EU-ban talán csak a Bulgár gazdaság van mögöttünk


Hogy csináljuk,hogy annyi mindenben vagyunk egyszerre szarok?Annyi rosszban teljesítünk jól.

Vagy belőlem is a magyar pesszimizmus szól?


Mi lehet ennek az oka? Máshol is élnek rosszul sőt sokkal rosszabbul az emberek,de vidámabbak nem búskomorak.


Nyilván a megoldás sem itt fog megszületni csak kikívánkozott belőlem,mert nem értem.



2016. ápr. 17. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a baj hogy azt hisszük hogy itt minden rossz.Ez nem igaz.Erős közepes ország vagyunk, ha engem kérdeznek, talán picit jobb az arány.
2016. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy elfogult vagyok de én az okokat 1920 körűl keresném. Magyarország ott vesztette el a gazdasági stabilságát. Elvesztette területének kétharmad részét amibe bele tartoznak a bányák mezőgazdasági területek. Nem mindenben vagyunk rosszak, sportban elég jók vagyunk.
2016. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A korábbi kommunizmus miatt Magyarország fejletlenebb mint nyugat Európa. De a legtöbb országnál fejlettebb.
2017. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább az a gond, hogy arra koncentrálunk, mi rossz az országban, mi rossz bennünk, magyarokban, mi omladozik, mi megy nehézkesen... Mindenben a rosszat vesszük észre.


Engem a közlekedés érdekel, írhatok onnan példát? :)


- Valami kötöttpályás járat nem jár, mert pl. villamossínen ütköztek autók és a zúzottkövön kötött ki az egyik sérült gépkocsi, a villamos útjában. Sok nyugati városban állítólag nincs is pótlóbusz ilyenkor, pl. egy, pár hónapig Bécsben élő emberke blogbejegyzésében olvastam. Budapesten mi megy? "Miért nem jön a pótlóbusz?" "Miért kell ennyit várni a pótlóbuszra?" - Ahelyett, hogy amennyiben nincs alternatív útvonal, egyáltalán örülnénk, hogy állítanak be pótlóbuszokat. A pótlóbusz nem a fán terem, hanem tartalékok jönnek illetve másik vonalról vonják el őket.



Egyébként úgy am-block:

- Bécsben is láttam tag-et.

- Pozsonyban is láttam tag-et.

- Bécsben is jár klíma nélküli, hangos metró.

- Bécsben 24 órás jegyünk volt, tehát kevés időt töltöttünk ott és tömegközlekedtünk, mégis ezidő alatt belefutottunk egy nem működő ajtóba. Hoppá, ott se működik minden mindig 100%-osan? Ja, a másik metró meg zsúfolt volt (hétvégén) és megállt az alagútban rövid időre.

- Pozsonyba mentünk vonattal két éve. ÉREZNI lehetett a határátmenetet, és hát nálunk (!) volt jobb minőségű a pálya. Tény, Pozsony felé menet már náluk is volt tök jó pálya, de... na.

- Bécsben a szállásunk közelében is volt egy igénytelenebb tér, igénytelenebb kocsmával.



Jók vagyunk a sportokban; jó világbajnokságot rendeztünk.

Egyébként cikkben olvastam, hogy azt is írták rólunk, hogy hatalmas lélekkel tudunk szurkolni!!! Össze tudunk fogni és pl. nagyon tudunk örülni a sportolóink győzelmének.

Finomak a boraink!

Finomak az ételeink és különlegesek - pl a gulyásleves.

Szépek a hímzéseink!

Rengeteg szép, hangulatos, kiemelkedő turistacélpont, egyéb van az országban. Hollókő, Hortobágy, a sok kastélyunk, Budapesten a Duna, egyik oldalán a lapos Pest, másikon a dimbes-dombos Buda; a Parlament, a Mátyás templom...



Nem vagyunk annyi mindenben rosszak! Annyi mindenben jók vagyunk!! :)

2017. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Divat szidni Magyarországot, pedig ennyire nem rossz a helyzet.
2017. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó. Ez egy teljesen élhető ország.


Nem kéne annyit sírni-rini, mert aki itt panaszkodik, az menjen és nézzen szét a világban.

2017. dec. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!