Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nincs semmi hobbim, és...

Ha nincs semmi hobbim, és szinte semmilyen szakma nem köt le, érdemes suliba járni vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés
Sima gimnáziumi érettségim van és úgy voltam vele hogy az nem elég és még szeretnék tanulni de abszolút semmi elképzelésem a jövőről. Van értelme suliba járni?

2016. ápr. 17. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Es mit dolgoznál végzettség nélkül?
2016. ápr. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Van. Ha semmi elképzelésed sincs a jövőről akkor is. Egyébként azt írtad a kérdésben: szinte. Akkor kezdd el ezt csinálni! Vagy keresd meg azt a szakmát ami az igényeidnek megfelel (munkakör, elvárások, kereset)!
2016. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Írj egy listát, hogy a szabadidődet mivel töltöd. Bármi is az a tevékenység, csinálsz valamit. Nem hiszem, hogy csak tátott szájjal a falat bámulod. :) Szóval minden apróságot írj össze! Aztán emeld ki azokat, amelyek örömöt okoztak vagy legalább nem utáltad. Ezekből érdemes kiindulni.


Ha pl. szereted a zenét, dolgozhatnál művelődési házban programszervezőként, ahol sok koncertet rendeznek (van ilyen főiskolai szak). Ha inkább olvasni szeretsz, akkor könyvtáros, tanár, ha szeretsz kötni, horgolni vagy hímezni, árusíthatnád, amit készítesz. Ha szívesen írsz naplót, blogot, lehetnél újságíró vagy titkárnő (tudom, meredek párosítás, de sok levelet kell megírnia). (Most jut eszembe, nem is írtad, hogy lány vagy fiú vagy.) Ha szeretsz emberek között lenni, sok lehetőséged van, főleg, ha türelmes is vagy: orvos, ügyintéző, recepciós, szociális munkás, betegápoló, bolti eladó, rengeteg minden. Ha az elektromos "kütyük" vonzanak, akkor szerelő, programozó, informatikus, műszerész, mérnök, ...


Nekem is csak egy sima gimnáziumi érettségim van, és azt kell mondanom, bár puhább papíron kaptam volna meg, mert akkor legalább kitörölhetném vele a ...! :) Manapság már nem számít előnynek az érettségi, inkább hátránynak a nemléte. Szóval jó, hogy van, de önmagában semmit nem ér.


A másik lehetőség, hogy utánanézel a hiányszakmáknak és abból próbálsz választani valamit, amit hosszútávon is el tudsz viselni. Megpróbálhatod ötvözni a két módszert (lista+hiányszakma)


Remélem, segítettem! Sok sikert a pályaválasztáshoz! :)

2016. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!