Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg a fiatal, munkaképes...

Szuperpocok kérdése:

Tényleg a fiatal, munkaképes korúak tartják el a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés
Elnézést, de teljesen meg vagyok zavarodva ebben a kérdéskörben...

2016. ápr. 24. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
A munka képeseknek az igaz , de nem a fiataloknak. Pont a fiatalok nem dolgoznak.
2016. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

A nyugdíjat meg kell termelni, be kell fizetni adóként, hogy az állam aztán szétoszthassa. Ennyiben igaz.


Első: eddig azt hittem, dolgozom,

2016. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg.
2016. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Az Nyugdíjjárulék fizetők által befizetett összegből folyósítják a nyugdíjat.

Ezeket nem a munkaképes fiatalok fizetik, hanem aok a munkaképes fiatalok, akik dolgoznak is, és fizetik is a járulékot, és rajtuk kívül a nem fiatal, sőt már eléggé öreg, de még dolgozó járulékfizetők. Sőt a most nyugdíjasok is fizették a járulékot.

2016. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
2. Hát a nagy átlag fiatalok azok tanulnak, főiskola , egyetem . Ezt is ki kell termelni valakiknek. Majd aztán ha tudnak dolgoznak. Én azt se vitatom hogy te nem dolgozol. Meg aztán ha egy 45 évest fiatalnak nevezünk akkor minden lehetséges. Mielőtt leragadnál a fiatal szón.
2016. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Fiatalok nem dolgoznak ilyet szól :D

Senkiházik minden korosztályban vannak, 40-50 éves munkanélküliek és 20-on éves semmirekellők is.


Sajnos féltékeny vagy, mert már elmúltak a legszebb éveid. :)

Üdv: egy 24 éves, 4 éve országos átlag fölött adózó állampolgár

2016. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Itthon is az úgynevezett felosztó-kirovó nyugdíjrendszer van.

Ennek lényege, hogy az aktuális járulékbefizetők, nem a saját jövőbeli, hanem az aktuális nyugdíjasok nyugdíját fizetik be.

Fontos megjegyezni, hogy a jelenlegi állami rendszer ilyen csak, a magán nyugdíj előtakarékosság nem ezen elv alapján megy.

Ha váltanánk, akkor egy ideig "dupla befizetés" lenne, majd lassan "átmenne szimplába" ahogy az átállás is amiatt történt, "elszórták" a korábbi nyugdíj megtakarításokat a II. világháború idején 44-ben.


A rendszer alapvetően nem lenne rossz, azzá a demográfiai hatások teszik, mivel egyre kevesebb ember, fizet egyre nagyobb nyugdíjas réteget.

Fordított demográfiával ez határozottan jó lenne.

2016. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem kellene itt személyeskedni. Mert az is igaz hogy tanulnak a fiatalok és ha valami jó eredményt sikerül neki elérni , általában mennek ki külföldre zsírosabb állásra. Az hogy van sok fiatal is aki dolgozik és keményen fizeti az adót nem vitatja senki. Inkább az átlag nem ez. Meg való igaz is hogy ki kit nevez fiatalnak. De szerintem is már aki betölti a harmincat az inkább halad a közép kor felé. Vagy ha az ötven évest is fiatalnak vesszük akkor igaz a kérdés.
2016. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen felesleges volt elvinni ezt a kérdést a "csudálatos fiatalok" vs "semmirekellő fiatalok" irányba.


A lényeg: mivel a nyugdíjra pénz félretéve az állami kasszában nincs, 100%-ban a dolgozó emberek befizetései fedezik a nyugdíjat, ha úgy tetszik, ők tartják el a nyugdíjasokat.

2016. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:
86%
Hát hogy lenne már egy 34 éves középkorú????? Szerintem egy ember 40-ig még bőven mondható fiatalnak.
2016. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!