Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keresztény fiatalok, ti...

Keresztény fiatalok, ti szoktatok animéket nézni, conokra járni, esetleg cosplayezni is?

Figyelt kérdés
Ha igen a szüleitek mit szólnak hozzá? Ha nem, mért nem? Mi a véleményetek az animékről és a cosplayezésről??

2016. ápr. 24. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Van egy római katolikus ismerősőm ,aki igen.
2016. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Annak, hogy vallásos vagyok, az ég világon semmi köze nincs az érdeklődési körömhöz, köszönöm szépen.
2016. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2, Nem, félreértettél, én is vallásos vagyok, csak nem tudom, a szüleim mit szólnának, ha előállnék azzal az ötletemmel, hogy szeretnék conokra járni, jelmezeket csinálni. Ők már az a kategória, hogy a valláson kívül más nem nagyon érdekli őket újabban. Pedig régen nem voltak ilyenek, na mindegy, csak ezért kérdezem, vannak-e hívők, akik járnak.
2016. ápr. 24. 14:41
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kamaszkoromban jártam, de már régóta nem voltam. Mikor én jártam, akkor még ezek kicsi, pár száz fős rendezvények voltak, nem olyan tömegnyomor, mint most. A szüleimnek semmi baja nem volt vele, viszont katolikus iskolába jártam, és a tanáraim nagyon utáltak miatta. Magatartásból hármas voltam, mert az osztályfőnököm látott rólam egy fotót, amiben cosplaycucc volt rajtam (egy cikkben jelent meg, a rendezvényről adtunk interjút), és szerinte ez keresztényhez méltatlan viselkedés. Miközben az osztálytársaim minden évben literszámra csempészték a piát az iskolai kirándulásokon a szállásra.
2016. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi hogy nem hívőként írok, de kíváncsi lettem: Miféle indokot találhat ki egy vallásos személy ami miatt "méltatlannak" és helytelennek látják a jelmez készítést vagy rendezvényre járást?
2016. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Nekem a szüleim nem túl vallásosak, szóval nem érdekli őket. Én római katolikus keresztény vagyok és imádom az animéket, mangákat stb. Voltam kint már conon is és cosplayezni is tervezek. Ettől függetlenül ezt szerintem nem nagyon tűrné a vallásom, de ez nem érdekel különösebben. Imádom a fantasyt, yaoit is nézek néha-néha, akármilyen könyvet elolvasok (pl. Dan Brown-t is). Szerintem nem szabadna a vallásomnak meghatározni, mit nézhetek és szerethetek. Nem hiszem, hogy azért mert ezeket a dolgokat kedvelem rossz ember lennék, aki a pokolra fog jutni. Egyszerűen az a baj, hogy túl rugalmatlan a kereszténység. Az idők változtak, de sokan még mindig túl vaskalaposak maradtak.
2016. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, hogy vannak hozzám hasonlók. :)


#4, pedig elismerniük kellett volna téged, nem pedig hátrányos megkülönböztetésben részesíteni. Na igen, nálunk is megy az ivászat, ez a menő...


Nem merem elmondani otthon, hogy szeretnék cosplayezni, anyukám alapból ellenséges az animékkel szemben, és nem csak a vallás miatt, de félek, hogy nevetségesnek találná a cosplayezés ötletét.

2016. ápr. 25. 15:22
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el nekik, hogy miről szólnak az animék, hogy neked ez öröm, vagy hozd fel azt, hogy ez nem akadályoz a vallásban.:)
2016. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Én nem akarok semmilyen vallást vagy kultúrát leszólni, de így kívülállóként nézve az a véleményem, ha a vallásod meggátolja azt, hogy élvezd a hobbijaidat, azt nézd amit szeretsz, vagy összegében azt csináld amit szeretsz akkor igazából a vallás nem tűnik valami igazán pozitív dolognak.

Hiszen rengeteg élményt veszítesz az életedből, a pillangó hatás is arról szól, hogy nem mindegy mit teszel, merre indulsz. Lehet, ha elmész a conra és találkozol barátokkal, vagy egy fiúval/lánnyal akit megszeretsz és hasonló az érdeklődési köre vagy akármi, az hatalmas pozitív élményt ad az életedhez. És lehet, hogyha nem mész el, akkor otthon ülsz tanulsz, vagy TV-t nézel és kihagyod mindezt. Ez csak egy példa volt, de nyilván kinek mi, mindenki máshogy éli életét. Én csak elmondtam a véleményem, mint kívülálló.

2016. máj. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek, és beszélni is fogok majd a szüleimmel, bár kicsit félek a reakciójuktól. :) Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2016. máj. 5. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!