Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valahol azt hallottam hogy a...

Valahol azt hallottam hogy a háborúkban a katonák 80% (nem tudom pontosan, jelentős százaléka) szándékosan elhibázza a lövéseket. Szerintetek ennek mennyi a valóság alapja?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 27. 06:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is láttam egy dokumentumfilmet ami ezt az elméletet taglalta, ettől függetlenül nem hiszek benne. Ami viszont inkább igaz, hogy háborúkban 1-2% százalék 10-szer, páran pedig több-százszor hatékonyabban pusztították az ellenséget, utóbbiak tényleg szenvedélyesen imádták az embervadászatot.
2016. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni - aki még nem tette volna - a Nyugaton a helyzet változatlan c. könyvet, hogy ment ez az első világháborúban. Rövid, egy, max két nap alatt elolvasható.


Nincs ott szándékos elhibázás, egy lövészárokharcban a saját anyádat is megölnéd, ha ő jönne szemben az ellenséges oldalról, lelőnéd, bajonettel döfnéd keresztül, gránátot dobnál rá. Ott állattá válnak az emberek, mindenre képesek, csakhogy életben maradjanak még egy órát, napot.


Olvassátok el feltétlenül - a film is jó - de a könyv sokkal jobb, ott ezt hatásosan levezeti az író.

2016. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Trafó1 ***** válasza:
A találati arány biztos hogy nagyon rossz de ez főleg a ma használatos sorozatlövőknek a hátránya is, ha életben akarsz maradni inkább kinyomsz egy tárat csak tuti legyen a találat.
2016. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az első napokban még lehetett ilyen, ha frissen vitték a frontra a szinte képzetlen újoncokat.

Aztán, aki életben maradt, az másnap már igen gyorsan és lehetőleg hatékonyan lőtt!

2016. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyapám volt a 2. vh-ban, de már csak a végén vitték el. Mindig azt mesélte, hogy lőttek mellé egymásra. Hogy milyen érzés volt, amikor az ellentábori katona fel akart kapaszkodni a kocsijukra és a vezetőjük belevágott a kezébe. Hogy ők mindig elbújtak a csatákban az árokba, ahogyan az ellentábor nagy része is tette. 20 éves gyerekek voltak faluról...
2016. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!