Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért beszélnek gyakran...

Miért beszélnek gyakran (például a tanáraim is) lekezelően a szakmunkásokról?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 22:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mert nagyképű hülye bunkók a tanáraid.
2016. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb iskolai végzettségük miatt úgy gondolják, hogy ők külömb emberek.
2016. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem csak róluk van szó, hanem mondjuk osztálytársaim, meg még néhány ember is szokott lekezelően beszélni róluk. (Én becsülöm őket, igazából az érdemi munkát ők végzik, termelnek, ami a gazdaság alapja, nélkülük az egész összeomlana, nem is lenne. Ráadásul sokkal megerőltetőbb mondjuk egy gyárban dolgozni, mint dolgozatokat javítani, vagy matekot tanítani.
2016. máj. 4. 23:18
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

A szocializmusban legalábbis a környezetemben volt egy olyan felfogás az emberekben, hogy aki nem dolgozik az felsőbbrendűnek érezte magát. És például a tanárok vagy az irodisták vagy a vezetők úgy tekintették magukat hogy ők már nem dolgoznak ezért különbek azoknál akik dolgoznak. Ez a szemlélet eléggé megfigyelhető még ma is.

Például a szülőfalumban, de az egész megyében hiába volt egy munkás jómódú a szorgos munkájából, szó szerint alsóbbrendűnek tekintették azért mert ő "dolgozik". Egyik szakoktató jutott most eszembe, ő ki is szokta mondani hogy ő azért lett oktató hogy ne kelljen dolgoznia. És persze fent is hordta az orrát.

Amúgy kutató-fejlesztő mérnökként is tapasztaltam azt hogy lenéz az olyan értelmiségi aki kevés munkával diplomás bért keres, magyarul túl van fizetve. Tehát nem csak szakmunkást néznek le hanem bárkit aki többet dolgozik mint ők, aki többet tanult vagy tud mint ők.

2016. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

HOZZÁ KELL TENNI

jó szakmunkásnak nehéz lenni EZ TÉNY és aki jól és profin végzi a munkáját az előtt mindenki csak a kalapját emelheti.

Am azért beszélhetnek úgy mert valljuk be....Egy szamunkás képzést majdhogynem bárki megtud csinálni.De 6 éven keresztül orvosi egyetemen tanulni,amikor nem ér véget a munka azzal h "hazajöttem drágám szisszents egy sört"hanem az igazi érdemi munka és tanulás akkor kezdődik amikor hazajöttél,és néha oly mértékű nyomás vna rajtad h nem csak a saját hanem más felnőtt emberek,sorsáért is felelsz.

NA EZT nem tudja sok ember csinálni.

az h valaki anyagmozgató szakember,azt kb mindeki tudja csinálni.


DE MINT EMLÍTETTEM NEM SZABAD lenézni a másik oldalt sem

2016. máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Aki végig gályázik egy orvosi egyetemet ők nem is szokták lenézni a kemény munkát végzőket hisz ők maguk is kemény munkát végeznek.
2016. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
én csak azt mondom h az ellentétek gyakran abból fakadnak,h egy munkát alapvetően ki tudna ellátni,és ki nem
2016. máj. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem kel itt finomkodni, a lényeg az, hogy amíg egy tanár ki tudja festeni a szobáját egy szobafestő nen tudja kitanítani a gyermekét.
2016. máj. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert bunkók a tanáraid. De komolyan a mi tanáraink meg a rosszabb tanulolnak azt mondják hogy végezzenek el egy szakmunkást és dolgozzanak benne. Nem mehet mindenki Szakközépbe meg gimibe . Én pl Szakközépiskolaba megyek de nem nézem le aki szakmunkásba jár.
2016. máj. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
EZÉRT VAN MAGYARORSZÀGON HIÁNYSZAKMA.
2016. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!