Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A süketnémák, hogy veszekszenek?

A süketnémák, hogy veszekszenek?

Figyelt kérdés
Pár napja felötlött bennem e kérdés..,erőssen gesztikulálva mutogatnak egymásnak(mondjuk ez vicces lehet)?? Ti már láttatok ilyet? Én most nem akarom őket kicsúfolni csak kiváncsi vagyok...
2010. ápr. 8. 20:38
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
jelbeszéddel..úgy értik meg egymást..:D
2010. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
középső ujj
2010. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam...,csak ha például dühös az egyik a másikra akkor rázzák az öklüket meg a középső újjukat mutogatják egymásnak!Azt el se tudom képzelni,hogy azt,hogy mutogatnák el,hogy:"Kapd be a f@szom!"
2010. ápr. 8. 20:44
 4/19 anonim válasza:
Gondolom jelbeszéddel de ha elég dühösek egy-egy pofonhoz nem kell se szó se hallás.:P
2010. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

A legtöbb siket a hiedelemmel ellentétben viszonylag jól hall a hallókészülékkel, és beszél is, mivel a speciális iskolában, ahová járnak, megtanítják erre is. Azonban sokkal könnyebb nekik a jelbeszéddel kommunikálni, mert az nem kerül olyan nagy erőfeszítésükbe használni, mint a nehezen megtanult artikulációt alkalmazni.

Így ha veszekszenek, akkor adnak ki hangot, nem is kicsit (meglepődnél, ha bemennél a siketekhez, mekkora hangzavar van ott), és mellé, hogy megértessék magukat, hevesen gesztikulálnak. Látványnak semmi extra, semmivel sem viccesebb egy halló, dühében hevesen gesztikuláló-mutogató embertől.

Remélem, tudtam segíteni.

2010. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Adnak ki hangot?Egy néma?Nah erre nem is gondoltam volna...

Köszi a válaszokat!

2010. ápr. 8. 20:52
 7/19 anonim válasza:

Persze, hogy adnak. Ez a "siketnéma" szó azért van így együtt, mert aki siket, nem hallja a saját hangját, így nem is tud beszélni, hacsak meg nem tanítják, hogyan képezze a hangokat. Ugyanúgy, ha te most megsüketülnél, egy idő után egyre torzabbá válna a hangod, mert nem lenne meg az a kontroll, amit a hallásod jelent.

És igen, rémesen hangosak a siketek! (A némaság az egészen más lapra tartozik, legtöbbször pszichés eredetű probléma, míg a siketség szervi dolog.)

2010. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Aha,köszi a korrekt választ!Te amúgy,hogyhogy ilyen jártas vagy a dologban,ilyen emberekel foglalkozol?
2010. ápr. 8. 20:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam siketnémák hangnélküli veszekedését/vitáját, és nagyon érdekes volt. Szinte hadartak a kezeikkel, és amikor a másik "szavába akartak vágni", egyszerűen lefogták egymás kezét. GOndolom valami komoly veszekedés lehetett, mert a végén már kész szkander ment. Nagyon érdekes volt.
2010. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A némaság sem többnyire pszichés eredetű. Sok különféle oka van annak, hogy egy ember nem tud beszélni.

A többségük ugyan többszörösen fogyatékos, de az egyszeresen fogyatékosok alkotják a relatív többséget. Beszélni ugyan nem tudnak, de többségük mégis tud hangot adni, bár ezt nem tudja tagolni. Szemléletességre törekvő jelbeszédük nagyban különbözik a siket jelnyelvektől.

2010. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!