Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám meg az apám egyre...

Az anyám meg az apám egyre rosszabb kapcsolatban vannak! Hamarosan befogják adni a válópert! Mindennap veszekszenek! Hogy békítsem ki őket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha köztük már nincs "semmi", ott nincs mit megmenteni, békíteni. Hidd el, válás után jóban lesznek (na nem arra gondolok, hogy puszipajtásokká válnak, de nem lesznek ennyire rosszban)

Az én szüleim is elváltak közel 20 év után, a végén már mindennaposak voltak a veszekedések, nagyon durva volt, aztán elváltak (ennek már 4 éve), és azóta még telefonon is szoktak beszélni.

Elhiheted, Neked is jobb lesz, ha nem egy ilyen "családban" kell tovább élned.

2010. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :-)

jó hogy vannak ilyen megértő emberek :-)

L/15

2010. júl. 24. 12:30
 3/8 anonim válasza:
nemtudom,nálatok mióta van ez a rossz helyzet,nálunk évekig ment.biztos vagyok benne hogy a gyerekeim kárára is,nem csak az enyémre!ami elromlott azt nem lehet megjavítani!ha még nem ért véget köztük minden,próbálj velük külön elbeszélgetni,hogy kinek kivel mi a baja,majd a másik féllel is,aztán szembesítsd őket nyugisan esetleg veled együtt,beszéljék meg.ha nem jutnak dűlőre,akkor nincs mit tenni.de te csak nyerhetsz,a válás után,esetleg már ketten rajonganak érted!a kegyeidért!én 24 év után váltam el,én változtam,de a férjem nem volt hajlandó,esetleg csak napokra.ennek semmi értelme.1szer élünk!sok sikert!
2010. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
lassan 22 éve házasok..
2010. júl. 24. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:

az én szüleim is 24 év után váltak el, sajnos az igazi problémák már évek óta ottvannak, akár évtizedek óta, sokkal mélyebb volt nálunk is a dolog, mint a napi veszekedések

Valószínű nem tudsz nekik segíteni, próbálhatsz velük beszélni, egy próbát megér, külön-külön, de sajnos ez az ő döntésük!

2010. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább békítsd ki őket, mint a válás. Manapság már mindenki elválik, és a probléma tényleges mivoltát nem orvosolják. Borzalmas...

Ennyire viccnek tekintik a házasságot, makacs, önfejű, önző idióták, akik 20 év után elválnak. A veszekedésekre marha egyszerű a megoldás, csak ugye mindkét fél hajthatatlan. Fogadjunk, hogy a bocsánat szó elég ritkán hangzik el közöttük. Ahelyett, hogy megbékélnének arra koncentrálnak, hogy hogy rúgjanak bele a másikba. Ezek a drágalátos "felnőttek". Békíteni nehéz a dolgon, én mindig lesem anyám kívánságait, nehogy csak úgy ok nélkül apámat vegye elő (mert ugye minden az ő hibája). Apám durvaságait is próbálom megelőzni. Ha egyetem befejezéséig nem sikerül kibékíteni őket, akkor leszarom és elköltözök (vagy előbb). Tudom miről beszélek, 8 éve folyamatosan veszekednek a szüleim...

2010. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyémek 26 év után akartak válni, meg is egyeztek mindenben, majd egyik nap mennék fel hozzájuk a kislányommal, az ajtó zárva, a kulcs belülről benne.

Másnap már azzal jöttek, hogy nem válnak,megbeszéltek mindent. :)

SENKI nem szólt bele, semmilyen döntésükbe,hagytuk őket ketten oldják meg.

2010. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod kibékíteni őket, sőt, szerintem nem is szabad beleavatkoznod.Ez az ő dolguk, persze téged is érint, nem is kicsit, de ne avatkozz bele, mert az mindíg rosszul sül el.Ha minden nap veszekednek, az a te lelkednek sem jó, de ha látod, hogy később boldogok lesznek, neked is jobb lesz majd.Tartsd tiszteletben a döntésüket, nekik is borzalmas dolog ez, és inkább könnyítsd meg a dolgukat!
2010. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!