Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon a német iskolások/...

Vajon a német iskolások/ tanulók egyáltalán tanulnak arról hogy mit műveltek 1920 és 1945 között az őseik? ( Vagy inkább arról, hogy tulajdonképpen mi is volt náluk akkoriban)

Figyelt kérdés
Csak, mert tudom nagyon jól, hogy kívül állóként a németek nem igazán beszélnek az ilyesmiről kívülállókkal.

2016. máj. 11. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én színháztudományt tanultam, ott mondta az egyik tanár, hogy megdöbbent, hogy Brecht-től az átlag diák nem a Koldusoperát vagy a Kurázsi mamát veszi kötelező olvasmányként a suliban (ami világszinten a 2 legismertebb Brecht-darab), hanem a Félelem és macskajaj a harmadik birodalomban-t, ami nyíltan náciellenes dráma. Ebből én azt mondanám, hogy igen, tanulnak róla, sőt. De ugye ez csak egy példa a sokból, azt nem tudom, hogy történelmet stb. hogy tanulnak.
2016. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Főleg 1933 és 1945 között
2016. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!