Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak fenntartásaim...

Miért vannak fenntartásaim Németországgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nagyon nem tudok hasonulni, empatikus lenni, vagy szimpatizálni a Németekkel.


Az országuk szép és kulturált, de mégis van bennem valami ami miatt nem tudom "elfogadni" őket.


Mi lehet ez?

Másnak is van ilyen hülyesége?


Mondanátok pozitív és negatív dolgokat a Németekről?



2016. márc. 8. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
prüdek, rigolyasak, viszont precizek es segitokeszek
2016. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, a népneveket a magyarban KISBETŰVEL írjuk. Mikor szoktok már le erről a Nagybetűzésről? Hülye angol behatás (az angolban valóban nagy kezdőbetűvel írjuk a népneveket, ahogy a hét napjait és az ünnepnapokat is. De a magyarban NEM).


Másodszor: nem vagy egyedül vele, tekintsd meg a 7-es és 8-as választ:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nepszokas..



Nem tudom, mi az igazság, az tény, hogy nem lehet valamit egységesen mindenkire ráhúzni, de néha nekem is van ellenérzésem a németekkel kapcsolatban. Volt olyan, hogy egy házibulin az a német, aki összeismerkedéskor még tök jó fej volt, részegen már elég arrogánsnak bizonyult. Vagy pl. ott van az a két évvel ezelőtti eset, amikor megnyerték a világbajnokságot és kigúnyolták az argentineket:


https://www.youtube.com/watch?v=jXuHl1VHgK0


Nem tudom, nekem ez elég visszataszító és sportszerűtlen. Az oké, hogy ünneplik magukat, de miért kell másokat gúnyolni közben? (különösen, hogy egy hangyaf**nyin múlt, hogy ők nyertek)

2016. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!