Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám "lerázni" az embert?

Hogy tudnám "lerázni" az embert?

Figyelt kérdés

A szüleim Albániából jöttek 95-ben, azóta itt élünk.Én abban az évben születtem.

Albán nevem van, de abszolút magyarnak érzem magam, bár kicsit barnás a bőröm, és gyakran cigányoznak le, de nem baj, mert akkor is magyar vagyok.

Tisztelem az albán mivoltomat is, de ez maximum abban nyilvánul meg,hogy szeretem a balkáni ritmusokat, szoktam albán nyelvű zenéket hallgatni.

A városban van egy albán pékség (mint megtudtam), és múltkor késő este oda mentem vásárolni.Meleg volt még, így lehúzott ablaknál szólt félhangosan egy ilyen albán zene a kocsimból.A tulajdonos meghallotta, és rögtön jött oda, albánul kezdett beszélni, mondtam, hogy nem értem, aztán tört magyarral kezdett beszélni.

Ölelgetett, meg a barátjának mondott. (ellenőriztem az értékeim meglétét utána).

Hatszor megkérdezte már,hogy honnét jöttem, mondtam, hogy innét (a városból), aztán mondtam,hogy amúgy Budapesten születtem, de mindig megkérdezi újra és újra,hogy melyik albán városból költöztem ide.

Valahogy megtalált facebookon is, és mindig meghív ilyen meg olyan albánoknak tartott rendezvényre, sőt mióta őt ismerem már 7 albán bejelölt akik a rokonai vagy vele dolgoznak.

Mindketten férfiak vagyunk, nem tudom mit akar, nem hinném,hogy homokos, csak tényleg az a baj,hogy én nem tartom magam albánnak, úgy érzem semmi közöm hozzájuk, nem beszélem a nyelvet, nem ismerem a hagyományokat, a szüleim sosem beszéltek az ottani dolgokról, és először jól esett az ember fogadtatása, de most már kicsit idegesít.

Nem akarom megbántani, ezért sem tiltanám le, de zavar.

Ha az utcán is meglát, már messziről kiabálja a nevem, és albánul beszél hozzám, de tudja,hogy nem értem.

Kezdek kétségbeesni tőle.


2016. máj. 16. 12:47
 1/2 anonim válasza:

[link]


Bratyizz le vele vagy :)

2016. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hiába festetted annyira feketére, engem meghatott a pék viselkedése. Próbáld megérteni az ő helyzetét is: tudja, hogy sohasem fogja viszont látni a szülőföldjét, megragad minden apró albán kapcsolatot, ami enyhít a honvágyán. Ügyes diplomáciával, odafigyeléssel elkerülheted, hogy túlságosan zavarjon, aztán idővel majd az is alábbhagy...
2016. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!