Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Napjainkban is más életszemlél...

Napjainkban is más életszemlélete hozzáállása van egy falusi embernek mint egy kisvárosinak vagy ezek a határok már elmosódtak?

Figyelt kérdés
tehát az érdekelne lehet így konkrétan elhatárolni az emberek viselkedésformáját ha jól ítélem meg ötfelé: nagyon kieső magányos/bokortanáykon élő, falvakban élő, kisvárosi, megyeszékhelyen élő, fővárosi(vagy környékbeli agglomerációban élő) ugyebár ez egy széles skála hol mi van, milyen lehetőségek vannak, talán még az is meghatározza az ország melyik felén van egyáltalán, ehhez képest gondoltam más gondolkodásmódot a mai napig
2016. máj. 28. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen! Én tanyán élek, igaz, hogy műszaki egyetemet végeztem, olvasok Kafkát, Dosztojevszkijt, de a zéletszemléletem! Hát azt ne tudd meg!
2016. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az én tapasztalatom szerint a tv és az internet a 20-30-as generációnál már jellemzően elmosta a földrajzi-kulturális különbségeket. Már javarészt csak az üres sztereotipiák élnek tovább.

régen a városi ember volt nagyvilágibb, 'modernebb', nagyképűbb, gépekől, technikától jobban függő, vallástaln, liberális, extrovertált, a falusi ember ennek ellentéte, régimódi, hagyományőrző, zárkózott, vallásos, természetközeli.


Ma már tök mindeg, ki hol él, mert a ngyvilág ott a képernyőn. Már csak az egyéni vérmérsékleten múlik.

ez az én személyes tapasztalatom.

2016. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!