Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Helyesen tettem (bővebben lent)?

Helyesen tettem (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig :)


Ma este 11 körül a kutyával sétáltam mikor a buszmegálló ülésein fekvő hajléktalant fiatalok,(buszmegálló mögött kerítés) megdobják földel és ételdarabokkal. Megkérdeztem a hajléktalant hogy mit tesz most? Elmesélte, hogy már többetszerrre megy a rendörségre mivel már olyan is történt hogy felgyújtották a hálózsákját mikor aludt, illetve többet szerre szégyenítik meg ilyen módon.


A hajléktalant "ismerem" mivel már lassan 3 éve minden este, reggel ott van abban a buszmegállóban. Többször beszéltem már vele. Nem az a blahán vekvő segg részeg tipusú. Megpróbál munkát szerezni, túlélni. Könyvtárba jár, és olvas. Választékosan beszél stb...


Lényeg, hogy megkért hogy tanuskodjak, mivel tisztán láttam az egészet. Én elfogadtam és megmondam a nevem, cimem.


Rosszul tettem?


2010. ápr. 11. 00:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Még azt tudom, hogy a szülők tudnak róla, és nem szólnak semmit sőt. (a kertükből dobták meg)
2010. ápr. 11. 00:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól, csak nehogy pórul járj. (szülők reklamációja, dobálódzók beléd kötnek)
2010. ápr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted, így kéne mindenkinek csinálni!
2010. ápr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem a Tied.

Örülök, hogy nem halt még ki az együttérzés.

Még inkább annak, hogy szereted az igazságot, és ezt ki is tudod fejezni.

Helyesen tetted.

2010. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon is jól tetted! Segíteni kell, ahol tudsz!

Komolyan, sírni lenne kedvem, hogy egyesekben annyi emberség, meg együttérzés nincs, hogy hajléktalanokat zaklatnak, meg aláznak meg! Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mi késztet valakit ilyenre...

Eléggé elzüllik így a társadalmunk: azért az előző generációkban még nem volt jellemző az efféle viselkedés... Sajnos amíg ilyen a morál, addig fennáll az ördögi kör effektus is: ezt látják mintának, és így viselkedik majd az orránál fogva vezethető fajta ember.

Nem tudom, miért van ez, de nagyon nem jó így...

Én is ismerek amúgy ilyen hajléktalanokat: a minap a villamoson két hajléktalan bácsi beszélgetett egymással, teljesen meglepett, hogy milyen választékosan, értelmesen, művelten társalogtak. Kiderült, hogy tanárok voltak, csak hát az utcára kerültek valami miatt... Persze a villamoson a többség lenézte őket, hogy fúj, mit jönnek ezek ide fel, büdösek, meg mittomén...

Nagyon nehéz kérdéseket vet fel ez a probléma... Magam sem tudom, hogy mi lenne a helyénvaló megoldás....


Mindenesetre az az anya is milyen már, aki nem szól rá egy ilyenért a gyerekére...

2010. ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ahogy mondta a rendőrség nem jár el ilyen ügyekben...

17/F

2010. ápr. 11. 00:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Neki nem adtam volna meg az adataimat, mert ez nem úgy működik, rendőrségnek igen, oda elkísértem volna, ők úgyis kérik. Nem bizalmatlanság, ez az eljárás menete.
2010. ápr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted! Örülök, hogy vannak még ilyen lelkiismeretes fiatalok. Hogy rohadna le annak a keze, aki bántja...:/
2010. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!