Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell gyűlölni engem mer...

Blackfox99 kérdése:

Miért kell gyűlölni engem mer cigány vagyok?

Figyelt kérdés
soha büdös életbe nem loptam el egy szeget, soha nem bántottam senkit idegeneknek is segítettem ahol csak tudtam, normális embernek érzem magam de már nem merek nézni cigányokról szóló dolgokat a neten mert mindenki kutyához vagy állathoz vagy hasonlítanak, azt bezzeg mérnem mondják hogy hány csecsemőt dobnak a a kukába vagy más helyre ? vagy a pedofil eseteket vagy a milliókat sikasztó és az adófizetők pénzét elherdáló politikusokról ? életem során számtalanszor kaptam diszkriminációt és gyűlöletet magyaroktól de sose csináltam azt amit ti csináltok, suliba is gárdista osztálytársam állandóan szekált hogy gázkamrába velem meg büdös cigány kutya , pedig egy rossz szót soha nem szóltam neki, voltak és vannak magyar barátaim de ez már undorító ... és nekem ne mondja 99% meg 1 % arányt mer ez baromság akkor énis mondhatnék pár dolgot, úgy érzem magam mintha egy sötét nyilas korszakba élnék ahol nem fejlődik semmi , és nincs előre csak hátra.......

2016. jún. 28. 00:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nagyon sok fajtársad tett érte hogy ez legyen. De én minden normális, rendes cigányt maximálisan tisztelek, és sajnálok pont ez miatt.
2016. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. jún. 28. 01:31
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy egy átlag ember számára ti valahogy el vagytok rejtőzve, akik rendesek.

Én konkrétan nem tartom magam rasszistának, de átmegyek a túloldalra, ha roma férfiak, fiatal fiúk jönnek szembe. Persze nem akkor, ha öltöny nyakkendőben:)

Éppen pénteken történt, hogy sötétedés után vártam a buszállomás melletti parkolóban anyukámat, és egy 4-5 fős roma fiú csapat a túloldalon elsétált. Nem az, hogy féltem, de erősen aggódtam.

Szerintem Magyarországon nem nagyon van olyan, akit ne ért volna atrocitás romák felől, többünknek számos ilyen tapasztalata van (csak, hogy egyet említsek, két gyerek(!) egyszer leöntözött minket a barátnőmmel sörrel, amikor átvágtunk egy parkon).

Lehet, hogy nem igaz, de a való életben tényleg úgy éljük meg, hogy 99%-ból 1% roma normális.

Erről nem te tehetsz.

A másik, hogy Magyarországon alapból magas az idegengyűlölet mértéke, és a cigányság beletartozik a nem magyar kategóriába (valójában persze nem).

Az osztálytársad beteg ember. Az ilyeneket molesztálta a nagybácsi vagy nem tudom. Értelmes ember nem gondolkozik így.

További ok még a kulturális különbségek (nem közted és köztem, hanem a cigányság és nem cigányság között itthon) pl. családon belüli nemi szerepek.

Valamint: a szegénység javát a romák teszik ki. A szegénységnek pedig olyan hozadékai vannak, amik nem férnek bele a többség értékrendjébe, vagyis számukra elítélendő (pl. higiénés szokások, lakáskörülmények, gyermekek száma). Mivel a szegénység nagy része roma származású, sokan a szegénység és a cigányság közé fejben tesznek egy egyenlőség jelet, és úgy gondolják, hogy konkrétan a romákra jellemző az általuk elítélt életmód ill. viselkedés.

Nagyon nagy szívás neked, hogy ebbe a rasszba születtél, sokan alapból elítélnek, és az életben többet kell majd küzdened mindenért. Körbe vagy véve sztereotípiákkal és előítéletekkel, amik ellen te nem tudsz semmit tenni. Tanácsot nem is tudok neked adni, csak kérdésedre válaszolni a legjobb tudásom szerint.

Magyarországon el vagyunk maradva sok tekintetben (pl. homoszexuálisok). Nem tudom, hogy ez mennyire fog javulni:(((

2016. jún. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
63%
Én nem gyűlöllek :)
2016. jún. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Aki agresszív, és történetesen cigány, azt nem a bőrszíne miatt utálják az emberek, hanem az agresszivitása miatt. A probléma az, hogy sajnos sokan tapasztalják, hogy sok az agresszív ember a cigányok között és ezért automatikus párhuzamot vonnak a kettő között. Nekem is van egy ismerősöm, aki felvállalja, hogy roma, és nagyon rendes srác, az égvilágon semmi baj nincs vele. De sajnos én is rengeteg kötekedő, agresszív és igénytelen cigányt láttam már, engem is rabolt már ki cigány az utcán, késeléssel fenyegetőzve, és belém is belémivódott egy félelem. Meg kell értened, hogy az ellenséges érzéseket a félelmek és a meg nem értés szülik. Tény az is, hogy ez egy más kultúra, máshonnan származik, és vannak olyan elemei amik nagyon nehezen elfogadhatók egy európai ember számára. Tudom, hogy a cigányság nem homogén, de úgy tudom, hogy a cigányoknak kulturálisan más a felfogásuk a tulajdonjogról. Nem tudom, miért, de tény az, hogy még ennyi száz év után is vannak gondjaik az integrálódással. Ez azért szerintem elgondolkodtató. Talán rasszistának tűnik erre rámutatni, de tény az, hogy pl. a svábok, akik szintén szétszóródva éltek Közép-Európában, mindenhol létrehoztak valamit, mindenhol alkotó, kisiparos mesterségeket végeztek és jómódot teremtettek, ezzel szemben a cigányság a legtöbb helyen a társadalom peremén él, és Nyugat-Európában a mai napig vándorló életmódot folytat. Az azért elég ritka, hogy Európában egy nép még a 21. században vándornép legyen. Még egyszer mondom, ezzel nem akarok rasszista lenni, de tény, hogy a cigányságnak nem európaiak a gyökerei és nem igazán tudott alkalmazkodni az európaisághoz, és szerintem alapvetően ez a konfliktusok forrása.
2016. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

rasszista vagy, az egy dolog amire gondolsz "azért gyűlölnek mert cigány vagyok" ahelyett, hogy elgondolkoznál rajta, hogy viselkedsz másokkal ? Nem lehet hogy azért gyűlölnek mert buta, ellenséges és szemét vagy velük szemben ?


Ez az érvelés az amikor bemegy a 8 általánost épphogy kijáró ember egy méröki állásinterjúra, és ha nem veszik fel ( mert nincs hozzá képzettsége ) akkor mindenkinek azt hazudja, "csak azért nem vettek fel mert cigány-zsidó-egyéb kisebbségi vagyok".

Kamuduma, alkalmazz önkritikát.

2016. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
én mindenkivel normálisan és kedvesen viselkedek, nem vagyok rasszista , és buta kamuduma ??? hát ebbe talán lehet igazad van de saját tapasztalatom szerint 2x anyit kellet bizonyítanom villanyszerelőként hogy bizzanak bennem , de én rendesen és közvetlenül viselkedek mindenkivel így tudod nem érzem jogosnak a tolvaj büdös cigány jelzőket a fülembe sutogva hallani , talán lehet hogy tettek a romák érte de én nem...
2016. jún. 28. 10:52
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

Igazad van kérdező. A nem cigányok sokkal többen vannak, és ezért sokkal több közöttük a buta ember is. Egyfelől ezek nem képesek sem felfogni, sem elviselni, hogy vannak mások is, ezért több inzultus fog érni ok nélkül is. Másfelől éppen mert sok az ilyen hozzáállás, és mert a kormány szereti a hatalmat, ezek szavazataira áhítozva mér rá is játszik. Így tehát ez egy közszemléletté válik, ezért kell neked kétszer annyit bizonyítani - teljesen indokolatlanul. És egyedül ez ellen nem tehetsz semmit, sőt, én se.

Ha ezt a rendszert elsöpri egy új szemlélet, akkor lehet majd - hosszú idő után, mert az ilyesmi lassan változik - hasonlóan elfogadott, megbecsült ember.

De azt mindenképpen tudnod kell, hogy ha nem is tehet semmit, azért elég sok ember van (hiszen itt is kinyilvánították), aki kizárólag a tetteidet nézi és aszerint ítél. Ha jól dolgozol becsül. Akkor is, ha ezért utálják. Mert ugyan kevéssé látszik, de akad itt elég sok ember, akit nem érdekel se bőrszín, se vallás, se más, kizárólag a tett. Tudom, nem könnyű, ezért mondom: légy büszke és tudd, neked van igazad, és nem vagy egyedül!

2016. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
köszi :) és igazad van , nyilván vannak rossz tapasztalatok és megis értem, de azér lelkileg lesúlytó hogy ha akarok valami roma dolgot akarok nézni neten akkor az emberek többsége undorító kommenteket irnak..
2016. jún. 28. 13:07
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Sok embernek nagy a szája itt az interneten ne aggódj élőben meg elbújnak valahol nagyon mélyre.

Főleg amikor cigányok is jelen vannak,

kerülik a témát rendesen, akik nem azok.

Én is megkaptam már párszor, hogy cigány vagyok a mostani sötét hajszínem miatt. Ilyenkor megkérdem, hogy miért, ha az lennék, akkor zavarna vagy mi? És persze jön egyből, hogy neeem dehogyis.


Egyébként rengeteg cigány nem ismeri el, hogy az, aki meg igen, hozzáteszi, hogy de nem olyanok vagyunk (ez olyan aranyos).

Még mindig jobb, mint mikor valaki hangoztatja, hogy ö cigány ès jön, hogy az õ vère jobb mint akàrki màsé. (ezt tapasztalom többet).


Èn azt gondolom, hogyha az egyik nèp többre tartja magàt a màsiknàl, mindegy, hogy melyik az már rég nem jó. Egyik sem különb.


Én két típusú embert ismerek: jót és rosszat. Általában mindenkibe tudok szeretni valamit, aki engem nem bánt ok nélkül.

Egyszer volz egy cigánylány, aki kicsapta nálam a biztosítékot, de olyan is volt jó pár, aki épp nem volt az.

Mindenhol vannak beteg agyú, rosszindulatú emberek.


Mondhatnám, hogy szeretem a cigányokat, de semmivel jobban nem szeretem, mint a magyarokat, németeket vagy akármi mást.

Egyformán utálom és szeretem is az összeset.

A rosszakat, akik éheztetik a gyereküket meg stb azokat nyilván utálom, de akik a légynek se tudnának ártani, az olyan embereket nem lenne szívem nem szeretni, legyen az cigány vagy kínai, philiphino vagy ki tudja kicsoda.

2016. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!