Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szent István valóban elszigete...

Szent István valóban elszigetelte Magyarországot mind nyugattól és kelettől?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem egy videót amelyben a történész arról beszél hogy Koppány keresztény volt méghozzá római katolikus és hogy az erdélyi Gyula is keresztény volt ő pedig Bizánci . Ugye ők azok a vezérek akikkel Istvánnak megkellet küzdenie hogy biztosítsa a trónját .


A történész úgy fojtatta hogy Koppány Rómához akarta kötni az országot Gyula pedig Bizánchoz . Ezzel szemben István egy olyan erős függetlenséget vívott ki mind Bizánccal és Rómával szemben hogy ez negatívan hatott az ország mind gazdasági és kultúrális fejlődésére .



a videó : https://www.youtube.com/watch?v=N3sNmcYScNQ


2016. júl. 3. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy a katolikus vallást államvallássá tette, István ugyanúgy Rómához kötötte az országot, mint ahogy szerinted Koppány tette volna. Most nem kommentálom azt az elméletedet, hogy Koppány katolikus lett volna (én úgy tudom, a legtöbb elmélet szerint vagy pogány volt, vagy bizánci keresztény), de ettől függetlenül egy katolikus királyság sosem lehetett teljesen független abban a korban, hacsak nem fordult szembe nyíltan a pápával (ami leginkább ellenpápák kinevezésével történt, lásd invesztitúraháborúk).
2016. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, hát ez a Pap Gábor. Ő olyan hogyishíjják...
2016. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Javaslom, olvasd el István király levelét Imre fiához, különös tekintettel "A katolikus hit megőrzéséről" és "A vendégek befogadásáról és gyámolításáról" szóló fejezeteket.

Mindjárt tisztábban látod a dolgokat.


[link]

2016. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# Julianna


Azt azért ne felejetsük el, hogy Szent István még az egyházszakadás előtt élt, amikor még nem létezett a katolikus egyház a mai formájában.


A "catholicus" ez esetben tehát eredeti értelmében, mint "egyetemes" értendő. István "egyetemes hitről" ír, különösen úgy, hogy a 4. századi Nagy Szent Athanázt idézi.


Kár, hogy a fordító mindezt nem vette figyelembe, mert így megtévesztő a fogalmazás.

2016. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Linnax válasza:

Én valamikor régesrégen úgy tanultam, hogy éppen az volt a cél, hogy a nyugati kereszténységhez alkalmazkodva tudunk a legjobban megmaradni (mármint ország). Ez volt István nagy felismerése, és ezt igen kemény kézzel el is intézte. A másik dolog, hogy nem mindenki kapott a pápától fedett koronát. A mienk viszont az!

Nagyjából ennyire emlékszem fél évszázad távlatából.

2016. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Linnax válasza:
Ja, igen! Úgy általában a főurak jó része titokban pogány (is) maradt.
2016. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!